Ünlü isimlerin kafaları cenneti garantiledikleri söylenerek yıkanıyor…

Eşi Neslihan Atagül'ü aldattığı iddia edilen Kadir Doğulu, magazin gündeminden düşmüyor.

Yapımcılığını usta gazeteci Bilal Özbilge’nin ve sunuculuğunu ise Bircan Bali, Pınar Eliçe ve Ebru Şancı’nın üstlendiği Söylemezsem Olmaz isimli reyting rekorları kıran magazin programında, Doğulu ile Atagül’ün bağlı bulunduğu tarikatla ilgili detaylar da ortaya çıkmıştı.

Ayrıca Kadir Doğulu ile ilgili yazdığım yazılar ve Söylemezsem Olmaz programında yaptığım açıklamalar yüzünden, Doğulu’nun kadın hayranları tarafından darp edildiğim de magazin basının da yer alınca, Kadir Doğulu ile Neslihan Atagül’ün bağlı bulunduğu tarikata bir dönem devam eden ve daha sonra ayrılan bir bayan itirafçı bana ulaştı. İsmini vermek istemeyen o bayan itirafçı, Söylemezsem Olmaz programının yorumcularından Ebru Şancı’nın tarikatla ilgili anlattıklarının tamamını doğruladığı gibi, beni darp eden o bayanların da bu oluşumun içinde olduğunu söyleyerek, tarikatla ilgili kan donduran başka iddialarda da bulundu.

İsmini vermek istemeyen bayan itirafçı, bu oluşumda “Baba” dedikleri Prof. Dr. Ali Osmay Güre’nin İskoç’a bağlı bir mason olduğunu, 1969 yılında mason olan Teoman İlhami Güre’nin de oğlu olduğunu söylüyor.

Aynı zamanda Ali Osmay Güre’nin etrafında bulunan ünlü isimlerden Neslihan Atagül, Kadir Doğulu ve Murat Dalkılıç’ın da mason olduğunu, Murat Dalkılıç’ın bir ara Zeynep Bastık’ı, Kadir Doğulu’nun da bir ara Aras Bulut İynemli’yi bu oluşuma sokmak istediğini ifade ediyor. Ancak Bastık ve İynemli’nin bu oluşumda yer alıp almadığını bilmediğini söyleyen itirafçı, Neslihan Atagül’ün 1. derecede “Çırak” olduğunu, Kadir Doğulu’nun 2. derecede “Kalfa” olduğunu ve Murat Dalkılıç’n da 3. derecede “Usta” olduğunu anlatıyor.

Ayrıca, bu oluşuma katılan ünlülere cenneti garantiledikleri söylenerek kafalarının yıkandığını da söyleyen itirafçı, baba dedikleri kişinin sürekli uyarılarda bulunduğunu ve tarikatla alakalı medyadaki içeriklere asla tıklanmamasını telkin ettiğini de söylüyor.

Yani bizim yazılarımıza tıklayıp okumuyorlarmış bile!

Oluşumda en önemli şeyin hizmet etme olduğunu söyleyen itirafçı, baba denilen kişinin “O işi müritler yapmazsa melekler yapar ve kaybeden müritler olur.” diyerek, etrafındaki kişilerin kendisine hizmet etmesini sağladığını söylüyor.

“İçkide kafa bulunur, dem de dem alındığı için o zaman uçmaya hazır olunur.” diyerek sohbetlere başladıklarını söyleyen itirafçı, yürütme organları seçiyorlarmış. Derviş, Baba, Halifebaba ve Dedebaba gibi. Derviş olmayan Baba, Baba olmayan Halifebaba olamıyormuş. Bunlar 2 turlu seçimlerle yapılıyormuş. En az 40 kişi oy veriyormuş. İtirafçı, Kadir Doğulu’nun Derviş yapıldığını ve çok yakındaki seçimlerde Baba olmasının beklendiğini de sözlerine ekliyor.

Ayrıca Kadir Doğulu’nun kural gereği sır sakladığı için, dünyadaki 12 kişiden biri olduğunu, mason olduğunu, vahiy aldığını söyleyemediğini de anlatırken, Doğulu’nun sadece sistematik düşüncelerle insanlara nasıl mutlu olabileceklerini anlattığını söylüyor.

Söylemezsem Olmaz programının yorumcularından Ebru Şancı, Kadir Doğulu ile Neslihan Atagül'ün bağlı olduğu tarikatı ve tarikatın başındaki Baba Eren olarak anılan kişiyi şu sözlerle açıklamıştı:

"Bu Prof. Dr. Ali Osmay Güre, Ankara Bilkent Üniversitesi'nde bile konuşma yapan; Amerika'da doktora yapmış bir kişi. Baba Eren dedikleri kişi bu. Konuşma yeteneği oldukça gelişmiş olduğu için bunları rahatça kandırmış. Bana ulaşan kızın anlattığına göre 15 günde bir yemekte buluşuyorlarmış. Güzel bir masa kuruluyormuş. Çilingir masası kurulup alkol içiliyormuş. Bu Baba Eren denilen kişi herkese sek içiriyormuş. 'Dem vurmak' dedikleri şey… Daha sonra şapka takıp üstlerine bir şeyler giyiyorlarmış. Saçma sapan şeyler… Daha sonra çok uzun konuşmalar yapılıyormuş. Murat Dalkılıç, Kadir Doğulu, Neslihan Atagül ve Sezer Çakır katılan ünlülerden. Hatta birkaç kere Hande Erçel'i de götürmüş Murat Dalkılıç. Hande ailesinden tepki görmüş. Daha sonra da Murat'la ayrılmışlar."

Şancı'nın anlattıklarına göre; 'Derviş Kadir' olarak anılan Kadir Doğulu'nun tarikatına bağlı ünlülerin kim oldukları ve toplantılarda ise Baba Eren'in 'Derviş'lerine Sizin kendi adınız kapıda kaldı, senin lakabın Derviş, senin ki Bacı senin ki bla bla... Egonuzu dışarıda bırakıyorsunuz' diyormuş. Şöhretli isimlerinizi kapıda bırakın' diyormuş. Kadir'e 'Derviş' lakabını takmış. Kediciklerin bir değişik versiyonu. Baba Eren saatlerce içiyormuş. Ünlülerden bağış talep ediyormuş. Ellerinde olabildiğince ünlü olsun istiyormuş. Ünlülere emir veriyormuş. Neslihan Atagül 'Sefirin Kızı' dizisinden Baba Eren'in talimatıyla ayrılmış… Tarikat denilen şeyin özeti bu."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.