Burcu: Boğa

Yükselen: Aslan

Soylu bir görünüşü vardır. Duygular, sevgi, aşk çok önemlidir. Sıkboğaz edilmekten, baskı altında olmaktan sıkılır. Sıcak, sevecen olur. Sevdiklerine karşı sahiplenici ve onlara düşkündür. Ev ve aile onun yaşamıdır. Sevdiklerine çok bağlıdır. Anneye düşkün olur.

Çabuk düşünüp karar veremez. İyice ve çok düşünerek eyleme geçer. Ayrıntılı düşündüğü için genellikle hata yapmaz. Acele karar verilmesi gerektiğinde başarılı olamaz. Sanat dallarında da başarı verir. Zihin yapısı sağlamdır. Edebi konuşmalarla insanları etkileme gücü vardır.

Tekdüze işler yapmaz, pratiktir, bütün marifetlerini ortaya koyar. Gençlik dolu, heyecanlı bir tiptir. Çok koşuşturur. Cesur, atılımcı, girişimci özellikler verir. Ortalığı karıştırmak ve hareketlendirmede öncülük yapar. Mücadele etmek için adeta vardır. İnandığı şeyler için sonuna kadar savaşmaktan çekinmez. Sporu çok sever. Çünkü aktivitesini boşaltmak için spor yapması lazımdır. Belirli bir yaştan sonra tansiyon problemi yaşar. Gözlük takması gerekebilir.

Konuşkanlık verir. İnsanların hoşlanacakları gibi konuşmada ve etkilemede becerikli olması pazarlamacılık gibi satış işlerinde başarı verir. İyi niyetlidir, bilerek kimseye zarar vermez. Parlak fikirleri vardır ama uygulamada o kadar başarılı olamaz. Dini, felsefi konulara meraklıdır ama inceliklerine girmek için çaba harcamaz. Yaşadığı anı değerlendirmek, zevk aldığı şeyleri yapmak ister. Gezmeğe bayılır. Eve bağlanıp kalmak onlara hiç uymaz.

Meslek yaşamında yükselmeği, iyi bir yere gelmeği, saygı gören, bu alanda aranılan bir kişi olmayı sağlar. Çalışma adabı, kuralları, dürüstlük konusunda çok hassastır. Bu değerleri etrafına da vermeğe çalışır. Amacında azimlidir. Meslek aileden önce gelir. Çalışma yaşamında haksızlıklara uğrayabilir...

Ele aldığı konuda son derece titizdir. Mutlaka başarılı olur. Gururludur, beğenilmemekten, tenkitlerden hiç hoşlanmaz. Hayatı paylaşabilecek birilerini bulmakta zorlanır. Pek çok şeyi yalnız yaşamak zorunda kalır. Çok sadık ve gururludur.

Çevreyi, toplumu etkileme gücü var. Çok keskin bir zekâya sahiptir. Zekâsını hangi yönde kullanırsa hedefine erer. Olağanüstü sezgi gücü müzik, resim, yazarlık gibi alanlarda üstünlük verir.

Ev, aile anlayışı çok farklıdır. Değişiklikten hoşlanır. Yaşadığı yeri, ortamı yenilemeği sever. Ailesini düşünür ancak onlara tabi olmak istemez. Kuralları kendi koyar. Kendi isteği ile veya şartların gereği olarak ebeveynlerinden erken yaşta ayrılabilir. Yaşlılık yılları değişik çevrede değişik şekilde geçer.

İyimserlik, fedakârlık yönleri güçlü, olağanüstü şeylere inanır. Altıncı hisleri şaşırtıcıdır. Yeni şeyler hissetmek, bulmak mutlu eder.

Yetenekli ve yaratıcıdır. Edebiyat, sanat, müzik, tiyatro, sahne alanları ilgisini çeker. Sanat, müzik gibi alanlarda estetik güzellikler katar. Müziğe ilgi artar. Bunların devamına ve muhafazasına önem verir.

Farklı bir düşünce tarzı vardır. İlginç, esrarlı ve anlaşılması güç konular ilgisini çeker. Aklın ve zekânın zirvesine ulaşmak isterler. Bir konuyu kabul ettireceğinden eminse ortaya atar aksi halde hiç söylemez. Fikirleri yüzünden hayatının her döneminde zorluklarla uğraşmak durumunda kalır. Zekâ güçleri ile insanları etkileyip, görüşlerini değiştirebilirler.

Yaşamaktan beklentisi iyi, güvenli, rahat bir yaşam arayışıdır. İyi insan, iyi bir dosttur. Kimsenin kötülüğünü istemeden yaşamanın yeterli olduğuna inanır.

İnançları çok güçlüdür. Dinsel görevleri yerine getirmeğe dikkat ederler. Bu görüşlerinin güçlü savunucusudurlar. Aynı görüşü paylaşacakları insanlarla olmaktan hoşlanırlar. Soyut konular ilgilerini çeker. Altıncı hissi güçlü olduğu için bildiklerini bu süzgeçten geçirebilir. Çok derin düşünebilme yeteneğine sahiptirler.

Kendini tamamen kaderin akışına bırakmak kolay gelir. Geleneksel değerler her alanda onlar için daha geçerlidir. Sezgileri güçlüdür ama bunu günlük yaşamla birleştirmede zorlanabilirler.

Bu kişiler özgürlüğün enerjisini taşırlar. Bereketli, sevinç dolu bir yaşamları olur. Kısmetleri uzak yerlerde bulunduğundan gezmekten korkma­malıdırlar. Bu kişilerin yıllar geçtikçe daha anlamlı bir yaşantısı olur. Çok meraklı olduklarından dünyayı gezer, yaşamın tüm zevklerini tat­mak isterler. Her günün yeni bir şey getireceğini, hepsinden zevk alacaklarını bilirler. Sevinçleri, yaşamı her şeyiyle yaşamaktan ileri gelir. Bu yüzden çevrelerine coşkunluk verirler.

Sağlıkla, sevgiyle kalın...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.