Zeki Müren'in küs öldüğü ünlü isim kim?

Ses sanatçısı ve Yazar Onur Akay, 24 Eylül 1996 yılında vefat eden Zeki Müren'in, Cuma günü 25. ölüm yıldönümü olması nedeniyle, son 18 yılına tanıklık eden ve Müren'le aynı evi paylaşan yakın dostu ve sırdaşı Göksenin Çakmak'la, özel bir röportaj yaptı.

Zeki Müren'in karakutusu olarak da ün yapan Göksenin Çakmak, seneler önce isim vermeden yaptığı tüm açıklamalarındaki merak edilen isimleri, tek tek açıkladı.

İşte magazin gündemine bomba gibi düşen o çok konuşulacak roportaj:

Onur Akay: Zeki Müren'in Selami Şahin'e küs olarak öldüğünü duydum. Neden affetmedi?

Göksenin Çakmak: Evet küs öldü. Selami, Zeki Bey'le çalışmak için neler yapmadı. Bodrum Bardakçı'da oturuyoruz. Başörtülü bir kadın yüzüyor ama bıyıkları var. Zeki Bey gülmekten ölüyor. Ayağa kalkıp masayı tutarak gülerdi. Ve O yüzen kadın başörtüyü bir çıkardı, bir de baktık Selami Şahin... Selami Bey, "Paşam bir ricam olacak. Ben yeni bir plak şirketi açıyorum. Adını sizin koymanızı ve lütfedip okumanızı istiyorum" dedi. Anlaşmam var dedi ama daha sonra kabul etti ve şirketin adını da Lider Plakçılık olarak Zeki Müren koydu. Zeki Müren anjiyo için Amerika'ya gidecekti. Orada 1 ay kalıp zayıflayacak ve anjiyo yapılıp geri dönecekti. Selami Şahin geldi ve dediki: "Paşam Allah gecinden versin. Amerika'ya gitmeden evvel stüdyoya girsek 2 şarkı atsak nasıl olur?" Zeki Müren birden ayağa kalktı ve, "Selami, daha çok zenginleşmek için benim ölmemi bekliyordun?" dedi. Merdivenlerden çıktı yatak odasına girdi. Diyecek laf yok, Selami hatasını anladı ve gitti. 2 yıl telefonlarına cevap vermedi. Bir bayram günü Bodrum'daki evdeyiz. Sabah uyandım her yer güllerle donatılmış ve ortada bir mektup. Selami Şahin yazmış. "Paşam eşeklik ettim. Hala bağışlamadınız. Binlerce kez özür diliyorum. Ne olur beni affedin." yazmış. Zeki Bey okudu ama yumuşamadı. Zeki Bey'in cenazesinde de Selami yanıma geldi ve "affetmedi diğ mi?" dedi. Hayır Selami ne yazık ki dedim. Yani hiçbir şekilde o lafını affetmedi, küs öldü.

Zeki Müren, Selami Şahin ve Göksenin Çakmak dostları ile...

"BÜLENT ERSOY'U ANARKEN ALTIN MAKAS DERDİ"

Onur Akay: Zeki Müren Bülent Ersoy'u sever miydi?

Göksenin Çakmak: Zeki Müren Bülent Ersoy'u hiç sevmedi. Nedeni, gazetecilerin Bülent Ersoy'u Zeki Müren'le mukayese etmeleriydi. Hiçbir zaman adını anmadı. Bülent lafını hiçbir zaman kullanmadı. Eğer gittiğimiz yerde onun kaseti çalıyorsa, bir başka bahane ile hemen orayı terk ederdi. Dinlemeye tahammülü yoktu. Bülent Ersoy'u anarken ameliyat olduğu için altın makas derdi.

Onur Akay: Bir röportajınızda isim vermeden Zeki Müren'in bir kadın popstara tokat attığını şu sözlerle anlatmıştınız:

"Zeki Bey, kendi erkek sevgilisiyle, o sözünü ettiğim ünlü pop starını otel odasında basıyor. İzmir Efes Oteli’nde. Zeki Müren’in sevgilisi meteoroloji mühendisi. Zeki Bey’in eğitim masraflarını ödediği, okuttuğu bir delikanlı. Aynı zamanda sevgilisi. İzmir’de şimdi Swissotel olan Efes Oteli’nde bir haftalık bir program var. Zeki Müren sevgilisi Mustafa’yla beraber gelmiş. Bir ara Zeki Bey’in dikkatini çekiyor, o ünlü pop starımız ile Mustafa pek fingirdeşiyorlar. El şakaları filan. Şüpheleniyor Zeki Bey. Erol’un Yeri diye Kordon’da bir mekana gitmiş numarası yapıyor Zeki Müren. Gitmeden de resepsiyona tembih ediyor, bir büyük zarf içinde bahşişle beraber, ‘Haber bekliyorum, Erol’un Yeri’ndeyim” diyor. Erol’un Yeri’ne ulaşıyor, 10 dakika sonra telefon geliyor. Mustafa’nın o ünlü pop starının odasına girdiğini öğreniyor. Hemen arabaya atlayıp otele gidiyor. Kapıyı çalıyor açılmıyor. ‘Ben Zeki’yim aç kapıyı’ diyor. ‘Ay paşam bir dakika banyodayım’ diye ses geliyor içeriden, birkaç dakika sonra bornozlu pop starımız kapıyı açıyor. Zeki Bey içeri giriyor, Mustafa’yı arıyor, banyoda yok. Hiçbir yerde yok. Balkona çıkıyor, Mustafa üstünde bir örtü, kendini kamufle etmiş. ‘Ne arıyorsun sen burada’ diyor. İşte ‘bir şey almaya geldim’ filan diyor. Bir vuruyor Zeki Bey. Çok kuvvetliydi o konuda. İki tokat Mustafa’ya atıyor, ünlü pop starımızı da saçından tutuyor iki tokat da ona atıyor. Ağzı kanıyor pop starımızın. Şimdi ben bunu isim vererek anlatırsam, ünlü pop starımız halen hayatta olduğu için beni hemen mahkemeye verir."

Bende yıllar önce Zeki Müren'in en büyük rakiplerinden biri olan Adnan Pekak'la röportaj yaptığımda, Adnan Bey bu popstarın Ajda Pekkan olduğunu söylemişti. Ben bu röportajı Görmeden Sevmek isimli kitabımda yayımladım. Siz o popstarın adını vermemiştiniz. Zeki Müren'den dayak yiyen Ajda Pekkan mıydı? Aynı kişiden mi bahsettiniz?

Göksenin Çakmak: Evet Ajda Pekkan'dı. Aynı kişiden bahsediliyor.

Zeki Müren Ajda Pekkan'la...

İŞTE ZEKİ MÜREN'İN NİŞANLANDIĞI O MANKEN!

Onur Akay: Zeki Müren'in yıllar önce bir erkek mankenle nişanlandığını açıkladınız. Bu konuyu araştırdığımda ise bu mankenin Yaşar Alptekin olduğunu iddia edenler oldu. Doğru mu acaba bu isim?

Göksenin Çakmak: Doğru. Yaşar Alptekin o zaman çok ortada ve beğenilen birisi. Nişan yapıyorlar. Yaşar Alptekin o zaman spora gidip geliyor. Eve geldiğinde ayakları korkuyor. Zeki Müren derdi ki, "Fare leşi gibi koku. Tahammül edemediğim bir şey bu. Ne yazık ki nişan yüzüğünü attım."

Onur Akay: Nerede nişanlanmışlar?

Göksenin Çakmak: Evde kendi aralarında...

Zeki Müren ve Göksenin Çakmak...

ZEKİ MÜREN'E KİM TECAVÜZ ETTİ?

Onur Akay: Zeki Müren'den 3 kadının çocuk aldırdığı da iddia ediliyor...

Göksenin Çakmak: Zeki Müren pasif eşcinseldi. Hiçbir zaman kadınlarla birlikte olmadı. Kadınlarla uzun zaman yan yana oturduğunda sıkılırdı. Kadınların kalkmaları için aramızda bir parola vardı. Zeki Bey, "Fidanlıklar müdürünü gördün mü?" derdi. Ben, "Gördüm yeşil giymişti." derim. Bunun anlamı, ne yap yap bu kadınları buradan kaldırdı. Yani yalan bunlar... Ancak şöyle bir olay yaşandı. Nigar Uluerer'in Şile'deki yazlığında İsmet Ay da varmış. Orada yemek yemişler, içmişler. Zeki Bey çok sarhoş olmuş. Nigar Uluerer'in hizmetçisi kadın Zeki Müren'i sürükleyerek yatak odasına götürmüş ve tecavüz etmiş. Derdi ki, "İlk defa bir kadın bana tecavüz etti. Çok içkiliydim. Ne yapacağımı şaşırdım. Sürükleyerek beni götürdü ve birlikte olduk." dedi. Cinsel organından bahsederken toz pembe derdi.

Zeki Müren Göksenin Çakmak'la...

Onur Akay: Zeki Müren'in bir Başbakan'la birlikte olduğunu da açıklamıştınız. Ben o Başbakan'ın kim olduğunu araştırdığımda ulaştığım ismi doğruladınız. Bunu size kim anlatmıştı?

Göksenin Çakmak: Zeki Müren anlattı.

Zeki Müren, Göksenin Çakmak ve bir dostları ile...

Röportajın 2. ve 3. bölümünü ise 23 Eylül ve 24 Eylül'de Aydınlık Gazetesi'nde yayınlayacağını açıklayan Onur Akay, röportajın diğer bölümlerinde de çarpıcı detayların olduğunu ifade etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.