Talat Er’e “Altın Plak” ödülü! Hediyem Olsun “Yılın Albümü” oldu…

2013 yılında yayın hayatına başlayan OnurAkayMedya, 10. kuruluş yıldönümünü alanında başarılı sanatçıları, gazetecileri ve medya kuruluşlarını 5. kez ve 10. yılına özel “Altın” ödüllerle ödüllendirerek kutladı. Kültür ve sanat ödülleri jüri başkanlığını usta sanatçı ve öğretim görevlisi Nilgün Acar Onat, basın, medya ve magazin ödülleri jüri başkanlığını ise ünlü televizyoncu, magazin yorumcusu ve yapımcı Erol Köse üstlendi.

Değerli sanatçılar, şairler, bestekârlar, oyuncular, gazeteciler, yazarlar ve büyük hocalardan oluşan jüri, 5. OnurAkayMedya Yılın Dijital Altın Ödülleri’nde ünlü keman virtüözü Talat Er’in “Hediyem Olsun” albümünü “Yılın Albümü” seçti ve Talat Er’i Altın Plak’la ödüllendirdi.

5. OnurAkayMedya Yılın Dijital Altın ödülleri Jüri Başkanları ve Jüri Üyeleri:

Jüri Başkanları:

Süheyla Altmışdört (Şef ve Emekli Öğretim Görevlisi) (OnurAkayMedya “1. Şef Süheyla Altmışdört Büyük Ödülü” Jüri Başkanı)

Erol Sayan (Bestekâr) (OnurAkayMedya 1. “Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça Sanat Ödülü” Jüri Başkanı)

Nilgün Acar Onat (Sanatçı ve Öğretim Görevlisi) (5. OnurAkayMedya Yılın Dijital Altın Ödülleri Kültür/Sanat Jüri Başkanı)

Dr. Erol Köse (Yapımcı, Müzisyen, Televizyoncu ve Magazin Yorumcusu) (5. OnurAkayMedya Yılın Dijital Altın Ödülleri Basın, Medya ve Magazin Ödülleri Jüri Başkanı)

Onur Akay (Ses Sanatçısı ve Yazar) (1. “Müzeyyen Senar Büyük Ödülü” Jüri Başkanı)

Jüri Üyeleri:

Melihat Gülses (Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı)

Ayşe Mine (Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı)

Osman Babuşçu (Bestekâr)

Erol Bingöl (Ses Sanatçısı ve Bestekâr)

Nedim Saatçioğlu (Şair)

İpek Dereli (TRT Ankara Radyosu Şefi)

Müge Oruçkaptan (Sunucu, Oyuncu ve OnurAkayMedya Köşe Yazarı)

Meral Konrat (Film-San Vakfı Başkan Yardımcısı ve Sinema sanatçısı)

Kıvanç Terzioğlu (Film-San Vakfı Müdürü ve Köşe Yazarı)

Ahmet Çevik (Tiyatro Sanatçısı)

Özcan Beylan (Gazeteci - MüzikOnair Genel Yayın Yönetmeni)

Mustafa Barış Durak (OnurAkayMedya Genel Yayın Yönetmeni ve Gazeteci)

Zühre Gülşen (OnurAkayMedya Haber Müdürü ve Gazeteci)

Ülkü Gözen Stewart (OnurAkayMedya Köşe Yazarı ve Kitap Yazarı)

OnurAkayMedya Yılın Dijital Altın Ödülleri Ana Sponsoru Zeki Sincar Production’un Klip Hediyelerini Kazanan Sanatçılar:

1 - Gülşah Sönmez & Görmeden Sevmek (Zeki Sincar Production Klip Hediyesi) (Gülşah Sönmez & Ömür Borcu Albümü/6 Aralık Türk Sanat Müziği Günü Özel Ödülü/Altın Plak)

2 - Talat Er & Tadında Bırak (Zeki Sincar Production Akustik Klip Hediyesi) (Talat Er & Hediyem Olsun Albümü/Yılın Albümü Ödülü/Altın Plak)

3 - Murat Seçkin & Bir Yudum da Sevmedin mi? (Zeki Sincar Production Akustik Klip Hediyesi) (Murat Seçkin & Seçkin Şarkılar-2 Maxi Single Çalışması/Yılın Single’ı Ödülü/Altın Plak)

Talat Er Kimdir?

25 Şubat 1968 yılında Adana da dünyaya gelen Talat Er, ilkokulu Gaziantep'te, orta ve lise öğrenimini ise doğduğu şehirde tamamladı. 1985 Yılında Adana Belediye Konservatuarı sınavını başarıyla kazanarak müzik eğitimine başlayan Er, burada Avni Anıl ve Ali Şenozan gibi önemli hocalardan faydalandı.

1987 yılında TRT'nin açmış olduğu yetişmiş sanatçı sınavını kazanarak Ankara Radyosu’nda göreve başlayan sanatçı, TRT ve TRT dışında birçok konser verdi ve yurt dışı konserleriyle de ülkemizi başarıyla temsil etti. 28 Şarkı ve 5 saz eseri TRT repertuarına kabul edilen Talât Er'in, 17 ayrı makamda 90'a yakın bestesi bulunmaktadır. “Okyanus” isimli bestesi yılın en sevilen şarkıları arasına giren ve bu şarkısıyla Yılın Şarkısı Ödülü’nü alan Er, 2000 yılında, Nihavend Saz Semaisi “Aşka Çağrı”, ardından Hüzzam makamındaki “Kalbim Yanıyor” adlı şarkıyı besteledi.

Katıldığı TSM beste yarışmalarında ödüller de alan sanatçı, 1995-2004 Yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nde ve ODTÜ'de Keman hocalığı yaptı. 2012 Yılından itibaren TRT Nağme'de canlı olarak yayınlanan “Musikimizi Yaşatanlar” adlı programı Dilek Yüzlüer'le birlikte hazırlayıp sundu. 2012 yılında Kadıköy Belediyesi bünyesinde kurulan Talat ER TSM Korosu’nun ve 2014 yılından itibaren, kendi korosuyla birlikte Musikişinas Dostlar Korosu’nun, 2018 yılından itibaren Göktürk Musiki Topluluğu’nun ve 2022 yılından İtibaren de Talat Er Bakırköy Korosu’nun hocalığını ve şefliğini yapmaya başladı. Oluşturmuş olduğu guruplarla farklı alanlarda konserler vermeye devam eden Er, radyo ve televizyonda da birçok programı yönetip şeflik yapmaya devam etmektedir.

2017 yılında ''Her Daim Aşk” adlı albümünü Doremint şirketi etiketiyle müzikseverlere sunan Talat Er, ayrıca 2017 yılında Stavros Pazarentis, Alihan Samedov ve Buziki Orhan'dan oluşturduğu “Avrasya Ustaları” grubuyla konserler verdi. 2020-2022 yılında TRT Nağme'de “Okyanustaki Damlalar” isimli programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen Er, 2021 yılında Doremint isimli müzik şirketinden “İşte Benim Hayatım” isimli enstrümantal bestesini single olarak piyasaya sürdü ve klip çekti. Ayrıca 2021 yılında “Sağlam Severim” isimli bestesini, Ayşe Ekiz’le düet yaparak yine Doremint isimli müzik şirketinden piyasaya sürdü ve klip çekti. 2022 yılında TRT Müzik ekranlarında “Beklenen Şarkılar” programını Esra İçöz'le birlikte sunmaya başlayan Talat Er, aynı yıl Engin Kafkas Güfteleri & Talat Er Bestelerinden oluşan “Hediyem Olsun” albümü Elonor Müzik şirketinden müzikseverlerle buluşturdu ve albümde yer alan “Can Veririm Senin İçin” isimli şarkısına ise oyuncu Wilma Elles’le klip çekti. Daha sonra “Hediyem Olsun” isimli şarkısına da klip çeken Talar Er’in, 2023 yılında ise bu albümü, Türkiye’de özellikle Türk sanat müziğinin “Oscar Ödülleri” olarak kabul edilen 5. OnurAkayMedya Yılın Dijital Altın Ödülleri’nde, usta sanatçı ve öğretim görevlisi Nilgün Onat Acar’ın jüri başkanlığında “Yılın Albümü” seçildi ve Er, büyük hocalardan ve değerli sanatçılardan oluşan jüri tarafından Altın Plak’la ödüllendirildi. Talat Er, Okyanus Ece adında bir kız çocuk babası.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.