Bilal Özcan, Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görüldü ve Altın Kalem’le ödüllendirildi!

2013 yılında yayın hayatına başlayan OnurAkayMedya, 10. kuruluş yıldönümünü alanında başarılı sanatçıları, gazetecileri ve medya kuruluşlarını 5. kez ve 10. yılına özel “Altın” ödüllerle ödüllendirerek kutladı. Kültür ve sanat ödülleri jüri başkanlığını usta sanatçı ve öğretim görevlisi Nilgün Acar Onat, medya ve magazin ödülleri jüri başkanlığını ise ünlü televizyoncu ve magazin yorumcusu Erol Köse üstlendi. 5. OnurAkayMedya Yılın Dijital Altın Ödülleri’nde, usta gazeteci Bilal Özcan’a “Yaşam Boyu Onur Ödülü” layık görüldü ve Altın Kalem’le ödüllendirildi.

Pandemi dönemi öncesi 4 kez görkemli törenlerle verilen ödüller, bu sene Kahramanmaraş depremleri nedeni ile törensiz ve dijital olarak sahiplerine verildi. Tören ve ödül yapım masrafları ise sponsor firma tarafından depremzedelere yardım olarak gönderildi.

SÖYLEMEZSEM OLMAZ ve BEYAZ MAGAZİN’E ÖDÜL YAĞDI!

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” isimli magazin programı, Altın Logo ile ödüllendirilerek “Yılın Magazin Programı Ödülü’nü alırken, programın yapımcısı ünlü gazeteci Bilal Özbilge’ye de “Yılın Magazin Gazetecisi Ödülü” verildi. Programın sunucuları Bircan Bali’ye, Pınar Eliçe’ye ve Ebru Şancı Öztürk’e de “Yılın Magazin Yorumcusu Ödülü” verildi. Bali, Eliçe ve Öztürk Altın Mikrofon’la ödüllendirildi.

Ayrıca bir Altın Logo ödülü de Beyaz Magazin YouTube Kanalı’na geldi ve Yılın Magazin Kanalı Ödülü’nün sahibi oldu. Beyaz Magazin sunucusu Didem Delen ise “Altın Mikrofon” alarak, Yılın Magazin Sunucu Ödülü’nün sahibi oldu.

DİVA’YA ELMAS PLAK!

“Altın Plak” ve “Altın Mikrofon” gibi nostalji olmuş ödüllerin, Türkiye’de yeniden alanında başarılı sanatçılara verildiği ve Türkiye’de özellikle Türk sanat müziğinin “Oscar Ödülleri” olarak kabul edilen OnurAkayMedya ödüllerinde, “Müzeyyen Senar Büyük Ödülü” Diva Bülent Ersoy’a layık görüldü ve Elmas Plak’la ödüllendirildi. Ersoy, Türkiye’de “Elmas Plak” alan ilk sanatçı oldu.

Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görülen usta sanatçı Gönül Yazar’a da “Altın Plak” verildi. Altın Mikrofon’la ödüllendirilen opera sanatçısı Murat Karahan “Yılın Sanatçısı” seçilirken, Altın Oscar’la ödüllendirilen İlhan Şen ise “Yılın Oyuncusu” oldu.

PROF. DR. ALÂEDDİN YAVAŞÇA SANAT ÖDÜLÜ VERİLDİ!

Nilgün Acar Onat, Melihat Gülses, Ayşe Mine, Onur Akay, TRT Ankara Radyosu Şefi İpek Dereli, bestekârlar Osman Babuşçu ve Erol Bingöl gibi usta sanatçıların da jüri üyesi olduğu ve unutulmaz şarkıların bestekârı Erol Sayan’ın jüri başkanlığında verilen “Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça Sanat Ödülü” de Türkiye’de ilk kez verildi. Ödüle beste dalında ünlü şarkıların bestekârı Bilge Özgen, ses dalında ise usta sanatçılar Meral Uğurlu ve Münip Utandı layık görüldü. “Şef Süheyla Altmışdört Büyük Ödülü”, hâlâ hayatta olan ve “Hocaların Hocası” unvanına sahip olan Şef Süheyla Altmışdört’ün jüri başkanlığında belirlendi ve Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu emekli şefleri Ender Ergün, Fatih Salgar ve şimdiki şefi Mehmet Güntekin Altın Baton’la ödüllendirildi. “Cemal Safi Şiir Ödülü” şair Vural Şahin’in, “6 Aralık Türk Sanat Müziği Günü Özel Ödülü” ise İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi ve Türk sanat müziği sanatçısı Gülşah Sönmez’e verildi. Türk sanat müziği sanatçısı Murat Seçkin’in yorumladığı, sözleri şair Hüseyin Balkancı’ya, bestesi ise TRT sanatçısı Cengizhan Sönmez’e ait olan “Bir Yudum da Sevmedin mi? isimli eser ise “Yılın Şarkısı” seçildi. Usta bestekârlar Amir Ateş, Zekai Tunca ve Turhan Taşan’a da “Yaşam Boyu Onur Ödülü” verildi.

Ayrıca, “Altın Plak” alan sanatçıların albümlerinde yer alan ve jürinin belirlediği klipsiz 3 şarkının, OnurAkayMedya ödüllerinin ana sponsoru ve film yapımcısı Zeki Sincar tarafından ücretsiz bir şekilde kliplendirileceği ve Türk sanat müziğine katkı amaçlı sanatçılara armağan edileceği açıklandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.