3. 'OnurAkayMedya Yılın Ödülleri'nde neler yaşanmıştı?

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’ın İmtiyaz Sahibi olduğu, 'Sadece Özel Haber' yayın politikası ve sloganı ile www.onurakay.com.tr adresinden yayın yapan ve okuyucuları tarafından 'Bilinmeyenlerin Bilinen Adresi' olarak anılan 'OnurAkayMedya', 1 Mart 2013 yılında yayın hayatına başladı. Çok sayıda özel haberi ve özel röportajı ile Türkiye'de gündem ve ulusal medyada güven yaratan ve haberleri ile engelli dostlarımızın da sesi olan OnurAkayMedya, Türkiye genelinde engellilerin verdiği oylarla 2017 ve 2018 yıllarında 2 kez üst üste ‘Yılın Medyası Ödülü’ne lâyık görüldü. 2017 yılında ‘Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’, ‘Diyabetliler ve Engelliler Derneği’ ve 351 dernek adına ‘Rumeli Balkan Güç Birliği Platformu’ tarafından, ‘3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü’ nedeniyle ‘Yılın Medyası Ödülü’ne lâyık görüldü. ‘Hayatına Bir İyilik Kat Platformu’ ve ‘Umutlu Mutlu Çocuklar Platformu’ ise, 2018 yılında 5. yılını kutlayan OnurAkayMedya’yı yine ‘Yılın Medyası Ödülü'ne layık gördü. OnurAkayMedya ise, ilk defa 2017 yılında ‘OnurAkayMedya Yılın Ödülleri'ni düzenledi ve ödül alacak isimleri Türkiye genelinde engellilerin verdiği oylarla belirleme kararı aldı. Kategorilerini ve adaylarını Türkiye’nin usta sanatçılarından ve gazetecilerinden oluşan jürinin belirlediği ‘OnurAkayMedya Yılın Ödülleri’, geleneksel hale gelerek 2020 yılında ise görkemli bir törenle ve yine Türkiye genelinde engellilerin verdiği oylarla belirlenerek, 4. kez sahiplerine verildi.

Başta TRT sanatçıları ve konservatuar hocalarından oluşan jüri ve Türkiye genelinde engellilerin verdiği oylarla belirlenen 3. ‘OnurAkayMedya Yılın Ödülleri’, ünlü şarkıcı Nilay Dorsa'nın sunumu ile 3 Nisan 2019 Çarşamba günü sahiplerini buldu! Dorsa, sahneye sevilen şarkısı 'Vay Be' ile çıktı. Törene Ümit Yaşar, Esin Gündoğdu ve Burhan Topal gibi çok sayıda tanınmış isim katıldı. Yaşar ve Topal, misafir olarak sahneye çıkarak sevilen şarkılarını da seslendirdi.

3. 'OnurAkayMedya Yılın Ödülleri'ni sunan Nilay Dorsa'ya, 'Yılın Sunucusu Ödülü'nü, OnurAkayMedya İmtiyaz Sahibi ses sanatçısı ve yazar Onur Akay takdim etti.

Jüri üyeleri Cengizhan Sönmez, Umut Akyürek, Gülşah Sönmez, Tuğba Özay, Nilay Dorsa, Özcan Beylan, Murat Seçkin, Muharrem Erdemir, Recep Osman Erdoğan, Serdar Kurtuluş ve Onur Akay, 20 engelli birey ve ailelerinin katılımıyla 20 Şubat 2019 Çarşamba günü, Galleria AVM Bursa Kebap Evi’nde düzenlenen ‘Jüri Toplantı Yemeği’nde bir araya geldi. Kategorilerde oylanacak kişileri belirleyen jüri üyeleri, Türkiye genelinde engellilerin oylamasına sunulmak üzere dernek ve federasyon başkanlarına teslim etti. Aynı zamanda jüri üyeleri ve basın mensupları pasta keserek OnurAkayMedya’nın 6. yaş günü kutladı. OnurAkayMedya ise, jüri üyelerine ve basına teşekkür plaketi takdim etti.

Ünlü isimlerle beraber OnurAkayMedya'nın 6. yaş gününün de kutlandığı 'Jüri Toplantı Yemeği', 2 ayrı kanalın ana haber bülteninde yayınlandı ve basında geniş yer buldu.

Daha sonra 1 ay boyunca süren oylama sonucunda, 3. ‘OnurAkayMedya Yılın Ödülleri’ne layık görülen isimler belli oldu.

İşte ödül alan isimler:

Efsane oyuncu Engin Çağlar, efsane sanatçı Ayşe Mine ve usta gazeteci Tayyar Işıksaçan ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne, gözleri görmeyen bir dönemin ünlü oyuncusu Deniz Akbulut ise, ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

3. 'OnurAkayMedya Yılın Ödülleri'nde, usta sanatçı Ayşe Mine 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne layık görüldü. Mine, ödülünü 351 Dernek Adına Rumeli Balkan Güç Birliği Federasyonu Genel Başkanı Recep Osman Erdoğan’ın elinden aldı. Ödülünü alan Ayşe Mine törende yaptığı konuşmada ise, ilk defa 'Yaşam Boyu Onur Ödülü' aldığını söyleyerek Onur Akay'a ve OnurAkayMedya'ya teşekkür etti. Mine, söylediği canlı şarkılarla ise törene gelenleri mest etti ve dakikalarca alkışlandı. Ayrıca ünlü sanatçı Ayşe Mine, Onur Akay'ın yeni single çalışmasında Onur Akay'la düet yaptığını da sahnede ilk kez basına açıkladı.

Türkiye genelinde engellilerin verdiği oylarla belirlenen, 3. 'OnurAkayMedya Yılın Ödülleri'nde, usta gazeteci Tayyar Işıksaçan 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne layık görüldü. Işıksaçan, ödülünü OnurAkayMedya'nın en genç yazarı İsmail Gökgez'in elinden aldı.

OnurAkayMedya'dan UçanKuş TV'ye ödül yağdı!

UçanKuş TV, ‘Yılın Televizyon Kanalı Ödülü’ne layık görülürken, UçanKuş TV Haber’den Ümit Özhan ‘Yılın Haber Spikeri Ödülü’ne, UçanKuş TV programcılarından Tayyar Işıksaçan ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne ve usta gazeteci Bilal Özcan ise ‘Yılın Magazin Gazetecisi Ödülü’ne layık görüldü. UçanKuş TV'nin ödüllerini, usta gazeteci Tayyar Işıksaçan, OnurAkayMedya İmtiyaz Sahibi ses sanatçısı ve yazar Onur Akay'ın elinden aldı. UçanKuş TV'ye verilen ödülleri alan Tayyar Işıksaçan, teşekkür ederek Onur Akay'la ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi. Işıksaçan, "Bu güzel kalpli adamı alkışlamanızı rica ediyorum. Çünkü bizler bu günlük yaşamın koşturmasında, onun sayesinde sanat dünyasına hayatını adamış, uzun yıllar mikrofon başında saç ağartmış bütün gönül dostlarımızın en özel anlarından haberdar oluyoruz. O yüzden Onur'un hakkı biz medyada çok fazla. Bir kez daha teşekkür ediyorum ekip arkadaşlarım adına." ifadelerini kullandı.

3. 'OnurAkayMedya Yılın Ödülleri'nde, görme engelli olan ünlü oyuncu Deniz Akbulut'a ise, 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü' layık görüldü. Akbulut ödülünü, Yeşilçam'a Gönül Verenler Derneği Başkanı oyuncu ve gazeteci Muharrem Erdemir'in elinden aldı.

Onur Akay ve Ayşe Mine, ödül töreni öncesi engelli dostlarımıza OnurAkayMedya'nın verdiği yemeğe katıldı. Ailece yemek yiyen Akay ve Mine engelli dostlarımızla bol bol hatıra fotoğraf çektirdi. Mine, yemeğe oğlu Berk Günaydın'la katılırken, Akay ise annesi Gülten Gürses ve kardeşi Orçun Akay'la katıldı.

TARKAN’A ‘YILIN BABASI ÖDÜLÜ’ VERİLDİ!

Engellilerin verdiği oylarla 2018 yılında baba olan Megastar Tarkan’a ‘Yılın Babası Ödülü’, MS hastası oğlu olan ünlü sanatçı Safiye Soyman’a ise, ‘Yılın Annesi Ödülü’ verildi.

YILIN POP MÜZİK SANATÇISI DEMET AKALIN OLDU!

Engellilerin verdiği oylarla Demet Akalın’a ‘Yılın Pop Müzik Sanatçısı Ödülü’, Çağdaş Suseven’e ‘Yılın Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ödülü’, Ahmet Çevik’e ise ‘Yılın Oyuncusu Ödülü’ verildi.

Türk sanat müziği sanatçısı Çağdaş Suseven’e, ‘Yılın Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ödülü’ layık görüldü. Suseven, ödülünü ünlü sunucu Seçil Süslü'nün elinde aldı ve meslektaşı Onur Akay'a teşekkür ederek, 'Leyla Ela Gözlü Bir Çöl Ahusu' isimli sevilen şarkısını söyleyerek, uzun süre seyircinin alkışını aldı.

3. 'OnurAkayMedya Yılın Ödülleri'nde, ünlü oyuncu Ahmet Çevik’e ise ‘Yılın Oyuncusu Ödülü’ne layık görüldü. Çevik, ödülünü ünlü oyuncu Esin Gündoğdu'nun elinden aldı.

ONUR AKAY CANLI YAYINDA ÖDÜL VERDİ!

OnurAkayMedya İmtiyaz Sahibi ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, ödül töreninin ertesi günü ise Kanal D’nin magazin programı ‘2. Sayfa’ya konuk olarak, programın sunucuları Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel’in ödülünü canlı yayında verdi.

Medya dünyasından ödül alan diğer isimler ise şöyle:

Yılın Magazin Gazetecisi Ödülü: Bilal Özcan (UçanKuş TV)

Yılın Magazin Programı Ödülü: Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa (Kanal D)

Yılın Haber Spikeri Ödülü (Bayan): Ece Üner (Show Haber)

Yılın Haber Muhabiri Ödülü: Hazan Kutsal (Show Haber)

Yılın Televizyon Kanalı Ödülü: UçanKuş TV

Yılın Haber Spikeri Ödülü (Erkek): Ümit Özhan (UçanKuş TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.