Ensar Tunç’un “Ud Metodu” ile herkes "Ud" çalabilir!

Udi, bestekâr ve Türk sanat müziği ses sanatçısı Ensar Tunç’un iki cilt olarak hazırladığı “Ud Metodu” kitaplarının ikinci cildi “Ud Metodu - 2”, “P Kitap Yayıncılık” tarafından okurların beğenisine sunuldu. Klasik Türk mûsıkîsinin sevilen, perdesiz ve mızraplı enstrümanlarından udu öğrenmek isteyenler için, Ensar Tunç tarafından iki cilt olarak hazırlanan “Ud Metodu” kitaplarının ilk cildi “Ud Metodu -1”, 2019 yılında “P Kitap Yayıncılık” tarafından okurların beğenisine sunulmuştu. Ud çalmaya yeni başlayanların büyük ilgi gösterdiği kitabın ikincisi, yine yazar Ensar Tunç tarafından ileri seviye icracılar için tasarlandı ve yine “P Kitap Yayıncılık” tarafından okurların beğenisine sunuldu.

UD ÇALMAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN TASARLANDI!

İlk kitap “Ud Metodu -1”, uda yeni başlayan ve müzik bilgisi olmayanlar için temel müzik bilgisi ve udun tanıtımıyla, ud icrası başlangıcından, basit makamlar, 2 zamanlıdan başlayarak 10 zamanlı usûllerin vuruluşlarının yazıldığı uygulamalı etütler ve çeşitli eserlerle öğretmeyi hedeflemektedir. Metodun etüdlerinde ud ve usûl notaları alt alta gelecek şekilde yazılarak, Türk Müziği usûllerini de uygulamalı ve anlaşılabilir bir şekilde öğretilmesi amaçlanmıştır.

İLERİ SEVİYEDE İCRACILAR İÇİN TASARLANDI!

Birinci kitabın devamı olarak çıkan ikinci kitap “Ud Metodu -2”, teknik konularla udu daha renkli, duygulu icrâ edebilmeniz için yapmanız gereken yöntemler üzerinde durmakta, örnek çalışmalar sayesinde bu teknikleri bire bir yapmanız, neyi nerde nasıl kullanacağınızı görmeniz neticesinde, bunların sizlerde alışkanlık olması ve ellerinizde refleks hâline dönüşmesi hedeflenmektedir. Teknik çalışmalar dışında günümüzde bir kısmı kullanılan Şed (Göçürülmüş) ve Mürekkep (Bileşik) makamların da detaylı anlatıldığı kitapta, bu makamların her birine örnek eserler de verilmiştir.

KİTAPLARI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

KİTAP İÇİN PROFESYONEL VİDEOLAR!

İlk kitapta olduğu gibi bu ikinci kitapta da bütün çalışmalar profesyonel videolar şeklinde Ensar Tunç tarafından özenle hazırlanmıştır. Bu sayede görerek, duyarak, nota üzerinde çubuk gösterimiyle doğru, bilinçli çalışmanız esas alınmıştır. Kitaplarda yer alan bütün alıştırmaların videolarına ise www.udmetodu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

"SENİ ÇOK SEVİYORUM"

Ensar Tunç, ayrıca 2020 yılında söz ve müziği kendisine ait olan "Seni Çok Seviyorum" isimli single çalışması ile müziseverlere sürpriz yaptı. Şarkının klibi ise Ensar Tunç YouTube Kanalı'nda yayınlandı. Ayrıca Ensar Tunç YouTube Kanalı'ndan ud eğitim videolarına ve sanatçının bestelerine de ulaşabilirsiniz. 

ENSAR TUNÇ KİMDİR?

Ud Metodu - 1 ve Ud Metodu - 2 kitaplarının yazarı udi, bestekâr ve Türk sanat müziği ses sanatçısı Ensar Tunç, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Mûsıkîsi Nazariyatı Bölümü’nde eğitim aldı. Orada hocaların hocası Süheyla Altmışdört’le uzun yıllar solfej, dönemin büyük nazariyatçılarından İsmail Hakkı Özkan’la uzun yıllar makamlar üzerine çalışmalar yapan Ensar Tunç, Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu Şefi Fatih Salgar’dan ise uzun yıllar usûl dersleri almıştır. Silivri Belediyesi Kültür Merkezi'nde ud eğitmeni olarak görev yapan sanatçı, Mimar Sinan Mûsıkî Derneği Korosu’nun da şefliğini yürütmektedir. Solo olarak sahne ve konser çalışmaları da yapan Tunç, şefliğini yaptığı kırk kişilik Mimar Sinan Mûsıkî Derneği Korosu ile Almanya’nın liman kenti Hamburg’da konser vermiştir. Çok sayıda bestesi olan ve “118 80” reklamları ile dikkat çeken Ensar Tunç’un, “Seni Çok Seviyorum” isimli single çalışması ise radyo listelerinde ön plana çıkmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.