Herkese merhaba...

Koskoca bir yılı bitirdik ve 2023 yılının Ocak ayına başlangıç yaptık. 2023 yılı herkes için yeni başlangıçların olacağı ve özellikle Ocak ayında bazı konuları noktalayacağınız bir yıl olacak. Her bitiş yeni bir başlangıcın filizleridir. Ve bir şeyler bitmelidir ki yenileri başlayabilirsin. 29 Aralık 2022 de başlayan merkür retrosu Ocak Ayı’nın 18’inde son bulacak. Bizlerde bu süreçte hayatın bir alanında tamamlanmalar yaşayacağız. Özellikle bu hafta 7 Ocak’ta gerçekleşecek yengeç dolunayıyla bazı konularda duygusal sonlamalar yaşayacağız. Yengeç burcunda yaşanacak olan dolunayda kadersel noktalar olan ay düğümleri ve Uranüs’ün olumlu açısıyla evimiz ailemiz aile kökleri gibi konularda sürüncemede kalan konuların tamamlanması ve yeni bir başlangıç yapacağımız görülmekte. 23 Ocak da yaşanacak kova yeniayıyla beraber kendi sınırlarımızı belirleyecek ve bazı konularda özgürleşeceğiz. Koç burcundaki Jüpiter’in etkisi ile beraber olumlu gelişmeler de yaşayacağız.

Ülke açısından değerlendirdiğimizde Ocak ayı biraz daha gerilimli gibi görünmekte. Özellikle ayın ilk günleri karşılaşabileceğimiz olumsuzluklar bizi bir parça üzebilir. Sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada yaşanacak olumsuzlukların enerjimizi düşürmesine izin vermeyelim. Çünkü mart ayına kadar değişim ve dönüşümün sancılı süreçlerini yaşayacağız. Özellikle maddi konularda yapmamız gereken düzenlemeler ve kaynakların yetmeyeceğini hissetmek ilerleyişimizde engel teşkil etmemeli.

3 Ocak da Venüs kova burcuna geçiyor. Aşk ve para konularında özgürlüğümüze biraz daha düşkün olup sınırlar konulmasını istemediğimiz bir süreç başlıyor. İlişkilere bireysel açıdan bakmak yerine birlikte ilerleyeceğimiz bir bakış açısıyla bakmak daha doğru olacaktır. Sadece bu hafta değil tüm bir ay boyunca kıskançlığın ve bireyselliğin ön planda olacağı ilişkiler sıkıntıya düşecektir.

Bu haftaya damgasını vuracak olan gökyüzü olayı şüphesiz ki 7 Ocaktaki yengeç burcunda yaşanacak dolunay olacak. Merkür retrosunu da devam ettiğini düşünürsek duygusal konularda esas söylemek istediklerimizi ortaya dökmek de zorlanabilir ve kendimizi yanlış ifade edebiliriz. Bu haftanın konusu hepimiz için ev aile yuva vatan millet ülke milli meseleler ve liderlerle ilgili konular olacak.

Şimdi de dilerseniz tüm burçların alacağı etkilere bir göz atalım.

Koçlar ve yükselen burcu koç olanlar:

Sevgili koçlar kariyer alanınız da Merkür gerilemesi var. Demek ki işle ilgili kariyerle ilgili planları artık devreye sokmanız gerekmekte. Saygı görmek ve güçlenmeniz için elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Bunun için belki de bir eğitim almalı ve üslerinizin desteğini göz ardı etmemelisiniz. Bu zamana kadar kaybettiklerinize üzülüyor olabilirsiniz. Belki yön değiştirmek zor gelmiş olabilir. Ama bolluk bereket gezegeni Jüpiter sizin burcunuz da olduğuna göre yeniliklere yönelmek ve hedef odaklı olmak sizi hızlandıracaktır. Aslında koç yükselmek demek mücadele için dünyaya gelmek demek. Kariyer konularına atılım yapmak ve stres yaşamak istememiş olabilirsiniz. Ama artık yolunda gitmeyen her şeyi düzene koyma zamanı. İdeallerinize doğru bir şekilde ilerlemek için bundan daha güzel bir zaman dilimi bulamazsınız. Tüm yeteneklerinizi ortaya koyarak tamamlamak durumundasınız. Bu hafta hak ettiklerinizi alma ve bu zamana kadar verdiğiniz emeklerin karşılığını görme zamanı.

Boğalar ve yükselen burcu boğa olanlar:

Bu hafta sosyal medya internet yurtdışı ile ilgili işler eğitim akademik alanlar ve kariyer konularında kendinizi güçlendirmek istiyorsanız kaderin de sizi desteklemesi ile beraber ilerleme şansına sahip olacaksınız. Özellikle bu yıl sizin için çok önemli bir yıl olacak. Ama şunu unutmayın ki cesaret ettiğiniz kadar yükseleceksiniz. Dolunay sizin iletişim alanınız da gerçekleşiyor. İletişimi sağlam tutarsanız ilerlememeniz için hiçbir neden yok. Bu süreçte sıkıntılı bir evliliğiniz varsa bir mahkeme de gündeme gelebilir. Ama tüm bu sorunlar öyle ya da böyle çözümlenecek aslında yaşananlar sorun çıkarmak için değil de yolunda gitmeyen her konuyu düzeltmek için önünüze geliyor. Sorunları teker teker masaya yatırırsanız çözüm noktasında da hız kazanabileceksiniz.

İkizler ve yükselen burcu ikizler olanlar:

Merkür sizin paranız da geriliyor ve kredi çekmek borçlar yapılandırmak ya da uzun zamandır beklediğiniz miras nafaka gibi konuların artık sonuca ulaşması anlamına geliyor. Bu konularda adım atmak zorundasınız sevgili ikizler çünkü mars da sizin burcunuzda geriliyor. Aslında çok şey yapmanız gerekiyor ve bunları yetiştirecek zaman bulamıyor olabilirsiniz. Üstünüzdeki tüm sorumluluklar ağır geliyor olabilir. Bu sorumlulukları paylaşırsanız daha rahat edeceksiniz. Yengeç burcundaki dolunayla beraber belki de kendinize bir yardımcı olabilirsiniz ya da bilgilerinizi başkasına aktararak her şeyi kendiniz yapmaktan vazgeçebilirsiniz. Bu şekilde ilerleyişiniz hız kazanacaktır. Aslında önünüz çok açık ama ilerleyemiyorsunuz. Tıkandığınızı düşünüyorsunuz. Kariyer konusunda krizleri çözmeli ve kendi yolunuza bakmalısınız. Bu hafta içerisinde sosyal çevreniz içerisinde kendinizi gösterebilir ve hedeflerinize doğru ilerlediğinizi görebilirsiniz. Aslında bu hafta fırsatlar yakalayacağınız bir hafta olacak.

Yengeçler ve yükselen burcu yengeç olanlar:

Sevgili Yengeçler bu hafta sizin burcunuz da gerçekleşecek dolunayla beraber eş ve ortakla ilgili konuları çözüme ulaştırmanız gerekiyor. Eğer kötü giden bir evlilik ya da ortaklık varsa bir bitiş kaçınılmaz olacaktır. Karşı tarafa kendinizi daha iyi ifade etmeniz gerekebilir. Söylemek istediklerinizi içinize atmanız yerine doğru bir şekilde ifade edebilirsiniz iletişim konusundaki aksaklıkları da gidermiş olursunuz. Bu hafta içerisinde karşı taraftan bir teklif gelirse bunu kabul etmeli ve ortak bir noktada buluşmalısınız. Sizin her zaman yaşadığınız güven problemi bu süreçte sıkıntı çıkarabilir. Kariyer konusunda ne istediğinizi bilen bir tavırda olmanız gerekiyor. Kariyer noktasından aldığınız destekle büyük fırsatlar da karşılaşabilirsiniz. Sizin burcunuzda gerçekleşen dolunay kendi bulunduğunuz alanı net bir şekilde gözler önüne serecektir. Ve bu konuda aslında biraz kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Evet, sert bir dolunay ve yara aldığınız bazı konularda mücadele vermeniz gerektiğini gösteren bir dolunay. Aslında bu dolunay sizin evliliğinizin kaderini belirleyen bir dolunay olabilir.

Aslanlar ve yükselen burcu aslan olanlar:

Sevgili aslanlar haftaya sağlık konuları ile ilgilenerek başlayabilirsiniz. Belki de bu zamana kadar ihmal ettiğiniz konular tekrar gün yüzüne çıkabilir. Aslında merkür retrosunun da etkisiyle ihmal ettiğiniz sağlık konuları gündeme gelecek. Kontrole gitmediyseniz mutlaka gitmelisiniz. Çalışma arkadaşlarınızla aranız da bozuk olabilir. Onları düzeltmek için de bir fırsat çıkabilir. Bu haftaki gökyüzü size tüm bunları yoluna koyma fırsatı tanıyor. Aynı zamanda dolunay geçmiş konular bilinçaltı kader karma alanında gerçekleşiyor. Bazı konular tekrar gündeme gelebilir. Bu zamana kadar yapılan yanlışlar kendini gösterebilir. Ve gökyüzü size bu hataları düzeltmenizi söylüyor. Evlilik ortaklık konularında düzenlemeler yapmanız gerekiyorsa da bunu bu hafta içerisinde çözebilirsiniz. Üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirdiğiniz takdirde hem bu hafta hem de ileride karşınıza sorun çıkmayacaktır. İç dünyanızda da huzursuzluk yaşıyorsunuz. Tüm bu konuları derleyip toparlayacaksınız bir hafta içindesiniz. Yaşam düzeninizi oluşturmak ve yoluna koymanız gerekenlerle ilgili bir plan içerisinde ilerleyebilirsiniz. Esasında mart ayına kadar bu konuların düzene girmesi şart yoksa mart ayında burç değiştirecek olan Satürn sizi epeyce zorlayabilir.

Başaklar ve yükselen burcu başak olanlar:

Sevgili başaklar bu hafta ilgilenmeniz gereken konu ilişkiler olacak. Çünkü Merkür sizin aşk alanınız da geriliyor. Eski aşklar bu hafta geri dönebilir. Daha önceden yaşanan gerginlikler varsa da bu dönem sonunda olabilir. Eğer eski aşkınız geri dönüyorsa mutlaka bir şans vermelisiniz. Tabii ki hayatınızda kimse yoksa. Ama sizi çok kırdıysa üzdüyse ya da aranızda uçurumlar varsa tabii ki şans vermek zorunda değilsiniz. Ama kendisini anlatmasına fırsat vermelisiniz. İletişim aksaklıklarından sebeple yanlış anlaşılmalar da yaşanabilir. Aynı zamanda bir hobinizi işe çevirmek istiyorsanız doğru zamandasınız. Yalnız mükemmeliyetçi yönünü sebebiyle kaygılar duyuyorsanız bunlar sizi aşağı çekebilir. Ama siz her şeyi bir kenara bırakıp ilerlemeyi seçmelisiniz. Aynı zamanda çocuklarla ilgili konuları da Çözmeniz gerekebilir. Belki de onları desteklemeniz gereken konular gün yüzüne çıkacaktır. Dolunay sizin sosyal çevreniz hedefleriniz alanında gerçekleşiyor. Buradaki bazı gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Belki de sosyal çevreniz arkanızdan konuşuyordur dedikodunuzu yapıyordur ve bunu duyup artık bazı insanları hayatınızdan çıkarmanız gerekiyordur. Size manevi zararı dokunanları hayatınızdan çıkarabileceğiniz bir haftadasınız.

Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar:

Haftaya kariyer konusunda çok kararlı bir giriş yapıyorsunuz. Kendinizi çalışmak ve disiplini ilerlemek konusunda ciddi motive etmeli ve bu hafta önünüze çıkan fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz. Aslında tüm planlarınızı harekete geçirebilecek yüksek bir potansiyeliniz var ama sanki kendinizi pek de zorlamıyorsunuz. Gerekli olan motivasyonu yakaladığınız bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Gökyüzünde sizin için ciddiyet vurgusu artıyor. Yengeç burcundaki dolunayla kariyer konusunda kendinizdeki eksiklikleri ve yetenekleri netleştirip rotanız oluşturacağınız bir dönemde hissedeceksiniz. Artık para kazanmanız ve istediğiniz konforu kavuşmanın vakti geldi. Bunun için hem iç dünyanızı hem evinizi hem de kariyerinizi düzene koymamız gerektiğini fark ediyor ve gerekli adımları atıyorsunuz. İnternet ve akademik konularda ciddi adımlar atabileceğinizi ispatlamak için çevresinde desteğini alarak ilerleyeceksiniz.

Akrepler ve yükselen burcu akrep olanlar:

2023 yılının bu ilk haftasında iletişim ve zihin alanınız gergin görünüyor. Sizin başta kariyer olmak üzere tüm konularda netleşmeniz gerekiyor. Çünkü Merkür sizin iletişim alanınız da geriliyor. Maddi anlamda sıkışmış olabilirsiniz. İstediğiniz kazançlar gelmemiş olabilir. Zaten bu dönem kendinizle ilgili konularda da beğenmediğiniz ya da kendinizi eksik hissettiğiniz taraflar olabilir. Ama bu yıl bazı konular kadersel bir şekilde değişiyor. Bir defa günlük hayat akışı hızlanıyor. Çalışma arkadaşları ya da iş ortamınız değişebilir. İş değiştirebilirsiniz belki de çalıştığınız iş yerinden çıkabilirsiniz. Ama tüm bunlar Sizin kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmanız için gerçekleşiyor. Hayat sizi yukarı çekmek için biraz daha zorluyor. Ama dolunayın da etkisiyle tüm gerçeklerin tüm netliğiyle ortaya çıkacağı bir dönem yaşayacaksınız ve gerekli sorumluluklar ya da riskleri üstlenip ilerle işinizi hızlandırıyorsunuz.

Yaylar ve yükselen burcu yay olanlar:

Bu hafta özellikle para konuları gündemde olacak. Gelirinizi artırmak isteyebilir ve bunun için birileriyle işbirliğine girebilirsiniz. Burada bazı ayaktır etmeleri ile karşılaşabilirsiniz. Bazı yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Hatta bu konular haddinden fazla büyüyebilir ama önce sakin olmalı ve karşı taraftan göreceğiniz tepkileri iyi algılamalısınız. Siz bu zamana kadar sömürüldüğünüzü düşünüyor olabilirsiniz ya da etrafınızdaki insanların ikiyüzlü davrandığını ait olabilirsiniz. Ama tüm bunları bir tarafa bırakın çünkü hayat size kariyer noktasında düşündüğünüzden daha sağlam daha mutlu Olacağınız fırsatlar sunacak. Ve sonrasında adım adım yükseleceksiniz. Merkür retro su size mutlu olacağınız bir iş getirecek. Dolunayın da etkisiyle hangi konularda kriz yaşadığınızı fark edecek ve sizi istediğiniz özgürlük noktasına taşıyacak enerjiyi hissettirecek.

Oğlak ve yükselen burcu oğlak olanlar:

Yeni yılın yeni haftasına sizin burcunuza gerçekleşen Merkür retrosuyla başlıyorsunuz. Gökyüzünde sizin hayatınızı düzene sokmak adına güçlü bir vurgu var. 2023’e çok kararlı bir giriş yapıyorsunuz. Atmanız gereken çok güçlü adımlar var. Almanız gereken sağlam kararlar var ve bunları ötelemeden ilerlemeniz gerekiyor. Bu zamana kadar uğraştığınızı sizde huzursuzluk yaratan tüm konularda hız kazanıyorsunuz sevgili Oğlaklar. Siz güven sorununu çözdünüz de aslında sorunların yüzde ellisini çözmüş olacaksınız. Dolunayla beraber evlilik ortaklık konularında sorunlu giden bir konu varsa artık bunun daha net görünmeye başladığını fark edeceksiniz. Bitmesi gereken evlilik ya da ortaklık varsa son noktayı koyacaksınız. Koşulların oluştuğunu çok net göreceksiniz. Ev aile yuva konularında hız kazanıyorsunuz. Bu konuları da yoluna koydunuz da statünüzün de değişmesi olan görünmekte. Keyif alanında gerileyen mars sizin istediğiniz huzur bulmanız konusunda artık bu ayın sonunda netleşmeye sağlayacak. Tüm pürüzler bu ayın sonunda çözülecek.

Kovalar ve yükselen burcu kova olanlar:

2023’e biraz kafanız karışık gelebilir ve kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Arkanızdan konuşulanlar canınızı sıkabilir. Belki bunlar daha önceden de konuşuluyordu ama sizin kulağınıza yeni geldi. Böyle olunca kendinizi geri çekmek isteyebilirsiniz. İş ve kariyerle alakalı konularda ayaklarınız geri geri gidebilir. Ama tüm bu olanların sizi üzmesine izin vermeyin. Daha çok iyi ki böyle olmuş da büyük bir farkındalık yaşıyorum diye düşünün. Bu zamana kadar çok çalıştınız ve yoruldunuz artık keyif yapmak istiyorsunuz. Çok da haklısınız. Ama mart ayında satır sizin borcunuzdan balık burcuna geçtiğinde artık daha rahat edeceğiniz bir dönem başlayacak. Bu zamana kadar hangi konuda emek veriyorsanız devam edin. Çünkü ödül büyük. Dolunay sizin sağlık alanınızda gerçekleşiyor. Bunun için önce sağlığınızı düşünün. Kendinizi ön plana alın sonrası zaten kolaylıkla akacaktır.

Balıklar ve yükselen burcu balık olanlar:

Kariyer planlarınızı artık devreye sokmak için doğru bir zamandasınız. İşlerinizi büyütmek ya da sosyal medyada kendinizi gösterebilecek atılımlar yapmak istiyorsanız gökyüzü tarafından da destekleniyorsunuz. Her ne işle uğraşıyorsanız bunu profesyonelce yapmanız gerekiyor. Çünkü bu zamana kadar hak ettiğiniz statüyü ya da parayı kazanamadığınızı düşünüyorsunuz. Ama yaptığınız işi profesyonelliğe taşıdığınız da tüm hak ettiklerinizi alacağınızı gösteriyor bu haftaki açılar. Merkür retrosuyla hedeflerinizi belirleyecek ve bu konuda adım adım fırsatı yakalayacaksınız. Daha iyi kazanacağınız alana geçiş yapacaksınız ve bu sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştıracak. Dolunayla aşk hayatınızda bazı konuların netleştiğine tanık olacaksınız. Pamuk ipliğine bağlı olan aşkların kopması ya da daha sağlam adımlarla ilerleme kararı alınması söz konusu olabilir. Ya tamam ya devam diyebilirsiniz sevgili balıklar.

Yeni yılın bu ilk haftası herkes için fırsatlarla dolu bir hafta olsun.

Tekrar görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın.

Hoşça kalın…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.