Merhaba…

Yepyeni bir haftaya başlıyoruz. Bu hafta kendimizi hızlı gelişmelerin içinde bulabiliriz. Hatta bazı işlerimiz o kadar hız kazanacak ki kimi zaman olayların kontrolümüz dışında gerçekleşmeye başladığını hissedeceğiz.20 Aralıkta balık burcunda seyahat eden Jüpiter’in koç burcuna geçişiyle beraber içimizdeki liderlik gücü ve cesaretimiz artacak. Bu durum koçlar aslanlar ve yaylara çok yarayacak. Hatta 2023 yılının ilk 6 aylık süreci bu burçların bolluk ve bereket enerjisini yüksek enerjide hissetmesiyle geçecek. 23 Ocak’ta güneş oğlak burcuna geçiyor. Tüm oğlakların doğum gününü kıtlar muhteşem bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. 23 Aralık’ta oğlak burcu yeni ayı ile beraber hepimizin iş ve kariyer anlamında yeni başlangıçları ve hedeflerini gerçekleştirmek için hızlı adımlar atacağını belirtmek isterim. Yeniliklere adım atmanın koşulu olarak sistem bizden daha disiplinli ve daha karalı olmamızı bekleyecektir. Emek veren herkesin önündeki engellerin kalktığı ve geçmişten gelen konularda bazı tamamlanmaların yaşanmasıyla beraber yolumuzun açılacağını hepimiz derinden hissedeceğiz. Yeni ay bizlere kariyer planlamaları yeni hedefler ve statü değişimi gibi konularda yeni tohumlar ekme fırsatı tanıyacak. Merkür retrosundan önceki son hafta tüm hızlı gelişmelere açık ve enerjisi yüksek bir süreç yaşayacağız.

Şimdi dilerseniz burçlara göz atalım ve bakalım bu hafta bizleri neler bekliyor?

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ:

Haftaya iş ve kariyer konularıyla ilgilenerek başlıyorsunuz. Yeni bir iş teklifi alabilir ya da ii yerinizde terfi şansını yakalayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu benmerkezci düşünerek hazır olmadığınızı düşündüğünüz alana düşünmeden geçiş yapmamanız olmalı. Çünkü cesaretiniz çok yükselecek. Fazla özgüven sizi kaldıramayacağınız sorumluluklara yöneltebilir. Mutlaka planlı olmalısınız. Hafta sonuna doğru bazı kararları vermeniz istenebilir. Acele etmeden yol almalı gerekiyorsa görüşlerine güvendiğiniz insanlarsan destek almalısınız. Sağlık konusunda mevsim rahatsızlığına dikkat etmeli ve kemik diş ağrılarına karşı temkinli olmalısınız.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA:

Haftaya hızlı kararlar alarak başlangıç yapacaksınız. Yalnız bu alacağınız kararlar uzun vadede etkisini gösterecek ve bazı adımları atarken cesareti abarttığınızı düşüneceksiniz. Hafta sonuna doğru daha akılcı bir yaklaşım sergileyecek ve duygusallığı arka plana atacaksınız. Şans benden yana diye düşünmek yerine temkinli olmayı tercih edeceksiniz. Aşk konusunda duygularınızı saklamak yerine daha açık bir şekilde ifade eserseniz yanlış anlaşılmaların önüne geçebilirsiniz. Bu hafta öksürük ve boğaz ağrısı şikâyetleri oluşabilir. Mutlaka dinlenmek için kendinize zaman tanımalısınız.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER:

Bu hafta alacağınız haberlerle kredi arayışına yönelebilir ve resmî işleri halletmekte zorlanabilirsiniz. Bunu kriz olarak algılamak ve hemen panik olmak yerine çözüm odaklı olmak yol almanız açısından önem arz ediyor. Eşinizin maaş konusu kredi miras nafaka gibi başkalarından gelecek paralarla ilgili hızlı gelişmeler içine girebilir ve sosyal çevrenizin desteğiyle çözüme ulaşabilirsiniz. Bu hafta tüm imza konularımı halletmeli ve Merkür retrosuna girmeden tüm planlamaları yapmalısınız. Aşk alanınızda hızlı gelişmeler yaşanabilir ama eski aşkların geri dönüşünün Merkür retrosunda gelebileceğini unutmayın. Sağlık konusunda hafta başı daha sıkıntılı olurken haftasını daha keyifli olacağınızı söyleyebilirim.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ:

Bu hafta oluşacak yeni ayın etkisiyle evlilik konusunda yeni kararlar alabilirsiniz. Sağlam bir ilişkiniz varsa bu ilişki evliliğe evrilebilir ve sağlam kalıcı bir evlilik gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan çevrenizle eşinizle ortağınızla sert tartışmalardan uzak durmalısınız. Sizin eleştiri oklarınız yaralayıcı olabilir. Duygusal yönünüzü fazlasıyla dışarı vurabileceğiniz bir haftada olabilir ve cesaretiniz sayesinde kalbinizin kapısını sonuna kadar açabilirsiniz. Sağlam ve kalıcı ilişkinin çift taraflı anlayıştan geçtiğini unutmayın ve karşı tarafı incitecek sözlerden kaçınmalısınız. Bu hafta enfeksiyon hastalıklarına karşı temkinli olmalı ve kendinizi önemsemelisiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN:

Sağlık konularının ön planda olacağı bir haftadasınız sevgili aslanlar. Hangi konuda olursa olsun en ufacık rahatsızlığınız da mutlaka doktor kontrolünden geçin. Hafta sonuna doğru iş ve çalışma arkadaşlarınızla ilgili hızlı ve ani alınacak kararlarla yer ve bölüm değişikliği yaşanabilir. Ama bu kararlar sizin kariyerinizi olumlu etkileyeceğinden hiç takılmayın. Liderliğiniz ön plana çıkıyor ve artık fark ediliyorsunuz. Evcil hayvan edinmeyi düşünen aslanlardansanız bu hafta tam da zamanıdır. Sizin hayatınıza huzur bolluk ve bereket katacak bir arkadaş edinebilir ve stresinizin azaldığına şahit olabilirsiniz. Eski aşklar bu hafta kapınızı çalabilir. Hemen evet demeseniz de bir kere daha şansı hak ettiğini unutmayın. En azından ilerde keşke dememek , “evet deseydim acaba iyi bir ilişkimiz olur muydu?“ gibi düşüncelere mahal vermemek için bir şans daha vermelisiniz. Tabii ki hayatınızda birisi yoksa…

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK:

Haftanın konusu sizler için aşk hobiler çocuklarınız ve keyif alanlarınız olacak. Bu konularda ciddi be kararlı adımlar atabilirsiniz. Yeni bir aşka yelken açabilir veya eski aşkınızla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Yapıcı yönünüzü ortaya çıkaran bir yeni ay yaşayacaksınız. Planlı düzenli ve sistemli bir yol izleyerek hedefinize ulaşacaksınız. Çocuklarınızla ilgili kararlar alabilir onların yeni bir hobiye başlamasına aracı olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak adına kararlar alabilir ve yeni bir düzene geçmek isteyebilirsiniz. Keyif alanlarınızla ilgili düzenlemeler yapabilir ve iç dünyanıza huzur getirecek yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili yapmak istediklerinizi planlayabilir belki de bir diyete ya da spora başlayabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ:

Bu hafta aile büyükleri ebeveynler ve onlarla ilgili konular hareketlilik kazanabilir. Bazı günler kendinizi çıkmazda hissedebilirsiniz. Dengeleri kurarken zorlanabilirsiniz. Biraz daha akışta kalmalı üstünüze düşen sorumlulukları yerine getirmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca ev aile yuva konuları da gündeme gelebilir. Belli de taşınma planları içinde olabilirsiniz. Tüm bu konularda Merkür retrosu başlamadan aksiyon almak size fayda sağlayacaktır. İç dünyanızda yeniliklere açık bir duruma gelmek için arınmak sıkıntıları arkada bırakmak isteyeceksiniz. Bazı gelgitler yaşayabilir ve onu da dengeye oturtmak adına yeni planlamalar içine girebilirsiniz. Ruh sağlığınıza önem vereceğiniz ve bu konuda yeni kararlar alacağımız bir hafta geçireceksiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP:

Bu hafta iletişim gücünüzü ortaya koyacaksınız. Fakat kendinizi çevrenize özellikle yakın çevrenize karşı tutumunuzu sorgulayacak bir ruh halinde hissedeceksiniz. Derin düşünceler içinde bir yol bulmaya çalışırken karşı tarafın hep olumsuz yanlarını görme eğiliminiz ilişkilerinizi zedeleyebilir. Biraz daha rahat bir tutum sergilerseniz hem çevreniz hem de siz çok daha rahat edeceksiniz. Gerginliklerden uzak durmalı ve karşı tarafın olumlu yönlerini görmelisiniz. Yeni bir eğitim almak isteyebilir ama koşulların sizi zorladığını düşünebilirsiniz. Ama bu düşünce sevdiklerinizle aranıza mesafe koyabilir dikkatli olun. Sevdiklerinizle araya soğukluk girmesin. Bu hafta bel ve ayak ağrıları hissedebilirsiniz. Yorgunluğunuzu atmak için kendinize zaman ayırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

YAY VE YÜKSELEN YAY:

Maddi konularda bugüne kadar zorlandığınızı hissediyorsunuz ve bu hafta bu konular kendini daha net gösterecek. Yeni ayla birlikte yeni kararlar alıp maddi konulardaki sıkıntıları artık arkanızda bırakacaksınız. Yeni kazanç kapıları aralanıyor. Fırsatları kaçırmamalı ve hızla hedefleri gerçekleştirmek için adımlar atmalısınız. Gökyüzü sizi destekliyor. Asi yeter ki o değişime direnmeyin. Ayakları yere sağlam basan kararlar almak sizi ilerletmenin ilk koşulu olacak. Maneviyatınız da yükseleceğinden ilahi adaleti daha net hissedecek ve pozitif bakış açınızla beraber hızlı aktivasyon sağlayacaksınız.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK:

Bu hafta sizin burcunuza geçen güneş özellikle sizin özgüveninizi yükseltmek ve kararlı bir şekilde ilerletmek için tüm ihtişamıyla parlayacak. Kendinize katkı sağlamanız için elinizden gelenin fazlasını yapacağınız bir süreç başlıyor. Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter’in iletişim alanınızı genişletip kendinizi rahatlıkla ifade edebilecek enerjiyi yükselteceğini söyleyebilirim. Yeni kariyer ve iş planlarını da beraberinde getirecek bir 6 aylık süreç sizi bekliyor. Yalnız bu kadar çok çalışırken sağlığınızı da ihmal etmeyin. Dişinizi sıkmaktan dolayı oluşabilecek sıkıntılar ortaya çıkabilir. Havaların da soğumasıyla kemik ağrıları fazlasıyla görülebilir. Dikkatli ve temkinli olmalısınız. Bu arada evlilik ve ortaklık alanınız da oluşabilecek gerginlikleri pozitife çevirebilirsiniz. Sadece kendinizi fazlasıyla kariyere odaklamış olabilirsiniz ve sevdikleriniz kendilerini ihmal edilmiş hissediyor olabilir. Sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmeye özen gösterin.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA:

Bu hafta geçmişte yaptığınız hataları sorgulayacağım bir hafta olacak. Cuma günü gerçekleşecek yeniay ile beraber biraz daha kontrolü bırakıp akışta kalmanın önemini anlayacaksınız. İçinizden geleni yapma enerjisinde olup akışa teslim olmak isteyeceksiniz. Sağlığınıza dikkat edin. Sosyalleşmek isterken mevsim rahatsızlıklarına yakalanabilir ve kısıtlandığınızı düşünebilirsiniz. Bu hafta ani karşınıza çıkabilecek bir fırsatı değerlendirebilir ve yepyeni bir döngü başlatabilirsiniz. Bu değişim size çok iyi gelecek ve yepyeni oluşumların içine girebileceksiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK:

Bu hafta gerçekleşecek yeni ay ile birlikte yeni insanlarla tanışma fırsatı yakalayacaksınız. Hatta bu yeni çevrenin içinden yeni bir aşk da doğabilir. Kalıcı ve sağlam bir ilişki yaşamaya başlayabilir ve hayalini kurduğunuz bir birlikteliğe o masal tadındaki aşka yelken açabilirsiniz. Maddi konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir ve bu zamana kadar ektiğinizi artık biçmeye başlayabilirsiniz. Fazla hayalperest olmanız ayağı yere sağlam basmayan kararlar almanız anlamına gelebilir bu hafta… Ama ciddiyetle alınan her kararda başarı şansımız yükseliyor. Sağlığınıza özen göstermeli ve fazla fedakârlığın bedeninizi yorabileceğini de unutmamalısınız.

Her şeyin gönlünüzce olacağı bir hafta olsun. Sevgilerimle…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.