Bu yazımı, çok sevdiğim ve düşüncelerine çok saygı duyduğum, Türkiye’nin tanınmış astrologlarından Vedat Delek ile gerçekleştirdim. Müthiş enerjisi, bilgiçliği, candanlığı ve astroloji bilimine olan derin bilgisiyle kendini her ortamda belli ediyor. Yakın zamanda çıkarmış olduğu “Şükret Olsun” kitabı Türkiye’de ve Dünya’da inanılmaz ilgi görüyor. Yüzyıllar boyunca astroloji ile burçlara yönelik birçok soru sorula gelmiştir. Bundan dolayı astrolojinin hayatımızdaki yeri hep merak konusu olmuştur. Çoğu kişinin merak ettiği astrolojinin hayatımızdaki yeri hep merak konusu olmuştur. Birçok kişinin de olmazsa olmazı “astroloji” bilimiyle ilgili merak edilenleri kendisine sordum o da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Vedat Delek kimdir?

-Dünyaya gelmiş bir faniyim. Bir gün öldüğümde ya bu adam kimdi dediklerinde benim için kimdir sorusu önemli. Bundan sonra yaşamımda nefes aldığım sürece iyiliklere, güzelliklere imza atacak, yaşlılara, çocuklara, hayvanlara elimden geldiğince yardım edecek, onlar için çalışacağım. Benim için kimdir sorusu yerine ne yaptı sorusu daha önemli. Kim olduğumuzun hiç bir önemi yok. Ne yaptığımızın önemi var.

-Astrolojiye ilgi duymanıza sağlayan hikâyeniz nedir? Niçin bu mesleği yapmaya karar verdiniz?

-2010 yılında, dünyada ilk kez internet üzerinden yayın yapan astroloji radyosunu kurdum. Hatta o dönem radyoda çalışan astrologlardan biri açılış tarihini belirledikten 1 ay sonra radyo kapandı, 15 gün sonrada aynı projeyi kendi yaptı. Astroloji ile iş olarak ilk kesişmem o dönem oldu. Çok bunaldığım bir gün yatağımda gözlerimi açtım ve ilk kendime söylediğim şey kendime astroloji dersi al oldu. Bu düşünceden sonra arkadaşımı aradım ben astroloji eğitimi alacağım dediğimde, hemen almalısın sözü daha da şevk verdi. Balık burcuyum ve haritamda balık burcu yoğunluğu fazla bu da bana bir takım seziler ve öngörü yeteneğini fazlasıyla veriyor. Bu özelliğimi astroloji eğitimi ile harmanlayıp yeteneğimi değerlendirdim. Allah’ım da bu yolculuğumda beni hep taçlandırdı ve taçlandırmaya da devam ediyor. İlk eğitimimi 2015 yılında ilk kez bir üniversite astroloji kursu açmıştı. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde açılan bu astroloji akademisi ile temel ileri seviye olmak üzere, yaklaşık 9 aylık bir eğitim sonucunda, YÖK onaylı üniversite tarafından verilen başarı sertifikasına sahip oldum. İşin acı tarafı da bu kurs açıldığında ilk tepki veren astrologlar oldu. “Hayır, olamaz. Üniversitenin verdiği sertifika geçerli olamaz.” diye kıskançlıklarından ve fesatlıklarından olayı baltalamaya kalktılar ve sonrasında yoğun baskı sonucunda üniversite bu eğitimi durdurmak zorunda kaldı. Çok az sayıda bir astrolog şu an üniversite onaylı astrolog olarak kaldı. Bu konuda en büyük dönüm noktam hala eğitimlerine devam ettiğim Astrolog Oğuzhan Ceyhan oldu. Bilgime bilgi, yeteneklerime yetenek kattı ve katmayada devam ediyor. Bu mesleği ölene kadar devam ettirmek istiyorum. İnsanların yaşamlarına değinmek ve insanları zaman ile şifalandırmak o kadar güzel bir duygu ki tıpkı bir doktorun hastasını iyileştirmesi gibi danışmanlıkların sonucunda, insanların yüzlerindeki gülümseme, gözlerindeki umudu görmek ve onlara bu umudu vermenin lezzetini yaşayan bilir. Ben yolumu bulurken biraz geç buldum. En büyük mutluluğum başkalarını mutlu etmek. Ondan besleniyorum ve astrolojiyi bu yüzden çok seviyorum. Astroloji ile hayatımı değiştirdim, bunu herkes yapabilir.

- Astroloji Bilim mi değil mi diye tartışılıyor? Sizin bu konuya yaklaşımınız nedir?

-Bu tarz saçma sapan tartışmalara gülüyorum. Bu tarz tartışmaların içinde olmak yerine, astrolojiyi insanlara kullandırarak, kişilerin hayatlarında mutluluk, başarı oranlarını arttırmayı tercih ediyorum. Yüzyıllardır var olan bir sistemi artık tartışmak yerine, insanların kullanmasını sağlayıp dünyayı yaşanır bir hale getirmemiz lazım. İnsanlar Mars’a, Ay’a gidiyor. Gezegenlerin yapılarını incelemek için yoktan var ediyorlar. Biz hala astroloji var mı yok mu diye sığ ve basit işler ile uğraşıyoruz. Sen ister inan ister inanma astroloji gök bilimi. Yüce yaradanın insanlığa en güzel hediyelerinden biri. Astroloji hem bilim hem de ilimdir. Çalışan bir sistemdir, ruhu olan bir bilim dalıdır.

-Astroloji ile ilgilendiğiniz süre zarfında hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

-Astroloji ile ilgilendiğim süre içinde ben kendimde olan değişimleri biliyorum. Bu değişimlerin yakın çevrem tarafından gözlemlenmesi ve dikkat çekmesi çok daha güzel. Kendimi buldum, kendimi tanıdım, iyilik yapma gücüm arttı. Önceden korkularım vardı, yaşam içinde endişelerim vardı. Şimdi hiç biri yok. Hayatım özgürleşti, kendim özgürleştim. Beni seven ve bana gece gündüz dua eden bir kitlem oluştu. İşin en güzel tarafı da seviliyorum, dua alıyorum ve takipçilerimle, sevenlerimle, hayvanlara, yaşlılara, çocuklara dokunup hayatımızı güzelleştiriyoruz. Bundan daha önemli bir değişiklik, güzellik olabilir mi ?

-Yeni furya bu: Astrolog fikri alınmadan sokağa çıkılmıyor, yıldız haritasız yaşanmıyor! Öyle mi?

-Zaman kalitesi önemli bir durum… Zamanın bizlere getirdiği olumlu ya da olumsuz etkilere göre hareket etmek güzel bir şey. İlk eğitime başladığımda, İstanbul Astroloji Akademisi’nde üniversitenin verdiği sertifikayı alabilmek için, daha önce eğitim almış arkadaşlarımız vardı. Sınıfta ilk derslerde konuşuyorlar, ellerinde telefon, devamlı harita bakıyorlar. Dedim ki, içimden bunlar manyak olmuşlar, devamlı bununla yaşanır mı? Ben bunlar gibi olmam derken, onlardan daha manyak oldum. İşin içine girince zaten yıldız haritasına bakmadan, takip etmeden hiç bir iş yapamaz hale geliyorsunuz. Şöyle düşünün, bir iş yapacaksın o işi en güzel zamanda mı yapmak istersin yoksa işin zorlanacağımı noktada mı akıllı olan kolayı seçer.

-Sizi tanıyanlar sizi nasıl bir cümleyle ifade ederler?

-Üç kelime: İyi, deli, şımarık…

-2019 yılında bizi neler bekliyor?

-2018 yılı zorlu bir yıldı. 2019’da onu aratmayacak bir yıl, ekonomik anlamda zorlanmalar komşularımızın ve müttefiklerimizin bol bol kazık atmaya çalışacağı bir yıl olacak. Bununla beraber mide, göğüs kanser oranlarında fazlasıyla artma olacak. Bazı konu başlıkları ise önümüzde bir seçim var. Ak Parti yine 1. parti olarak seçimlerde galibiyetine devam edecek. Burada her şeyi anlatmayayım “Şükret Olsun“ adlı kitabımda ay ay tüm olabilecekleri kaleme aldım.

- 2019 yılını anlatan “Şükret Olsun 1” kitabı raflarda yerini aldı. Bu kaçıncı kitabınız? Nasıl bir hazırlık dönemi geçirdiniz?

-4. kitabım ‘Şükret Olsun’ yıl sonunda raflardaki yerini aldı ve Türkiye’de, Avrupa’da en çok satanlar arasında 2. baskıya girdi, mutluyum o yüzden. 9 ay süren bir serüven. 9 ay boyunca, gece gündüz demeden haritaları inceleyip kaleme alıyorum. Her kitap benim için ayrı bir heyecan. Ben en zor olanı yapıyorum ve kehanet kitabı yazıyorum. Önemli olanda zoru başarmak… ‘Şükret Olsun’ farklı bir kitap oldu. Astroloji ile birlikte ruhsal gelişimize katkı sağlayan bir kitap oldu. Ve içinde başka bir sistemi de ekledim. Accessbars kısaca soru sorma tekniği ile hayatınıza istediğiniz güzellikleri ve sizin hayatınızdaki kilit noktaları çekecek insanları çekiyorsunuz. ‘Şükret Olsun’ çok sihirli bir kitap oldu. Gelen mesajlar, yorumlar mutluluğuma mutluluk katıyor. Şimdi uluslararası bir kitap projesi üstünde çalışıyorum. Kendi sistemim ile tarot kartları çıkartmak için çalışmalar devam ediyor. İnşallah zamanı geldiğinde bir Türk olarak Türk Tarotu’nu dünyaya tanıtacağım.

-Neden yeni yıla girerken dilek dilenmemeli?

-Yeni yıla girerken dilek dilenmemeli diye bir şey yok. Doğru zamanda ve doğru bir şekilde dilek dilemeliyiz. Gökyüzünün gücünü bu dilekleri dilerken kullanmak gerekiyor. Ay’ın konumu bu durumda çok önemli… Ay küçülürken veya ay büyürken başka dilekler dilenmeli. Ben orada farklı bir formül kullanıyorum. Gece 00:00’da dilek dilemek yerine, başka formül kullanıyorum ve takipçilerime kullandırıyorum. Oda meslek sırrı olsun.

-Yıldız haritası nedir? Haritasına baktığın ünlüler var mı? Hayatlarında İlginç gelişmeler olacak mı?

“Bu yıl ünlü bir kadın sanatçının ölümü bizi üzecek”

Yıldız haritası bizim doğduğumuz anda zaman kalitesini gösteren ve bizim yaşamsal kalitemizin nasıl olacağını gösteren bir sistem. Kolayca anlatmak gerekirse televizyon aldığımızda kullanma kılavuzunu uygulamadan çalıştırırsak, haliyle verim alamayız. Aynı insanlarında kullanma kılavuzu, yıldız haritası vaad edilen yolu bula bilmemiz için yıldız haritamıza bir kere de olsa baktırmamız gerek. Haritasına baktığım birçok ünlü var. Hande Yener, Kuşum Aydın, Niran Ünsal, Tuba Büyüküstün, Caner Cindoruk her meslek grubundan ünlü ve ünsüz birçok danışanım oluyor. Haritasına baktığım hiç kimse ile ilgili çok özel bilgiler vermiyorum. Haber olduğu için söylemek istiyorum. 2017 yılında Hande Yener için iki kehanette bulunmuştum 1. aşk 2. Kehanetim de yurt dışına açılacağı ile ilgiliydi, ikisi de gerçekleşti. Şunu da söylemek isterim, 24 Ekim’den sonra ünlüler dünyası çok daha fazla karışacak. Bu yıl bir kadın sanatçının ölüm haberi bizleri çok üzecek. Tıpkı Oya Aydoğan’a üzüldüğümüz gibi bir olay yaşanacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.