Merhaba…

6-12 Mart haftasının burç yorumlarına hoş geldiniz…

Gerilimli bir dolunay ve karmanın lordu, zamanın yöneticisi Satürn’ün burç değiştirmesiyle hareketli bir dönem başlıyor. Öncelikle 7 Mart’ta başak Burcu’nun 16 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunaya bazı sabit yıldızların da eşlik ettiğini düşünürsek, yine sert etkileri olabilecek bir dolunay yaşayacağımızı söyleyebilirim. Sarsıcı etkileri olan toplumsal olaylara sebebiyet verecek belki olaylı bir ölüm, suikast, yine doğal afetler ve bunların yaratacağı kaos gündeme gelebilir. Belki de siyasilerin ya da liderlerin istifası veya yolların ayrılması sebebiyle düzenleme yapılması gereken bazı konular gözler önüne serilebilir. Dolunay ayın en çok görünür olduğu zamanı anlattığından bir de bu dolunay başak burcunda olduğundan bazı detayların görünür olması ya da düzen getirilmesinin şart olduğu konular gündeme gelebilir.

Dolunay alanında aslan yükseldiğinden yine sanatçıların ve liderlerin ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Başak düzen getirmek olduğu kadar sağlık ya da sağlıklı beslenme anlamına da geldiğinden bu konularda ters giden her ne varsa daha da görünür olacaktır. Gıda ve barınma ile ilgili artan fiyatların ele alınacağı belki de bu konulara düzenleme getirileceği ya da bazı yasaların yürürlüğe girmesini de deneyimleyebiliriz. Bu dolunay 30 Nisan 2022’de gerçekleşen tutunmayı da tetikleyeceğinden dünya genelinde bir depremin de yaşanması anlamına gelebilir. Volkanik hareketlilik patlamalar ve bunların sebep olabileceği yangınlar sulardan gelebilecek tehlike gemi kazası uçak kazası olabilir. Ülkemiz açısından da deprem riskini yine göz önünde bulundurmalı ve mutlaka alabileceğimiz önlemleri ivedilikle halletmeliyiz. Olumlu yönden bakacak olursak başak Burcu’nun düzenleme etkisini hayatımıza çekebilir ve yolunda gitmeyen her konuya çekidüzen getirebiliriz. Aynı gün Satürn balık burcuna geçiyor ve 2,5 yıl boyunca balık burcunda transferini sürdürüyor olacak. Satürn astroloji de karmanın lordu olarak tabir edilir. Bu da karmik dersleri beraberinde getirecek anlamına geliyor. Balık burcu maneviyatın bilinçaltının veya gizli saklı konuların, kimi zaman kurban kimi zaman kurtarıcı olmanın burcudur. Dolayısıyla bu konularda ilahi adaletin tecelli edeceği, haklıyla haksızın ayrılacağı ve bizi disipline edeceğini söylemek mümkün. Satürn geldiği alanı kısıtlar ve haritalarımızda geldiği alanda ciddiyetle hareket eder. Ayrıca balık su grubundan bir burç olduğundan önümüzdeki aylarda su sıkıntısı çekebilir veya sulardan gelebilecek tehlikelere açık olabiliriz. İlaçların yan etkilerini görebilir ya da ilaçlarla ilgili erişim sıkıntısı yaşayabiliriz. Önümüzdeki üç yıl boyunca gerçekleşecek deprem sonrası tsunami tehlikesi de baş gösterebilir. Tüm dünyada satürn ve Plüton’un burç değişimi itibari ile dengelerin değişmesi vurgusu baş gösterecektir. Şimdi dilerseniz dolunayın etkilerini burç bazında değerlendirelim.

Koçlar ve yükselen burcu koç olanlar:

Bu dönem işe başlamak ya da mevcut işinizin sona ermesi hak edilen mevkiinin kazanılması sağlık konularının ön plana çıkması bu dolunayın etkileri arasında olacaktır. Belki de sağlıklı beslenme ve diyete başlama olarak da kendini gösterebilir. Günlük rutinlerinizi değiştirebilir veya yeni bir düzen getirebilirsiniz. İş arkadaşlarınızla ilgili sıkıntıların daha da görünür olacağı ve artık bir çözüm bulmanızın şart olduğunu gözler önüne serecek bir dolunay yaşayacaksınız.

Boğalar ve yükselen burcu boğa olanlar:

Başak burcunda gerçekleşen dolunayın etkisi ile iş yerinizde bir aşk başlayabilir. Keyif aldığınız konuları düzenleyebilir ve keyifli çalışmalar içine girebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak adına olumlu etkileri hissedebilir ve bu konuda yeni adımlar atabilirsiniz.Spekülatif yatırım araçlarından uzak durmalı ve bir müddet beklemede kalmalısınız.Bu hafta bir hobinizi işe çevirmek adına yeni adımlar atmak isteyebilir ve bazı fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz.

İkizler yükselen burcu ikizler olanlar:

Bu dönemde evle ilgili sorumluluklarınız artabilir. Bakmakla yükümlü olduğunuz ebeveynlerin sorumluluklarını alabilir ve onların yaşamına bir düzen getirebilirsiniz. İç dünyanızda yaşanan sorunların gözler önüne serileceği belki de bu konuda destek almanızı gerektirecek konularla yüzleşebilirsiniz.

Yengeçler ve yükselen burcu yengeç olanlar:

Eğitim ve iletişim konularında yeni sorumluluklar alabilir ve hangi konularda eksiklikler olduğunu fark edebilirsiniz. Akrabalar kardeşlerle ilgili yardımlaşma ya da onların hayatlarını etki edeceğinize yeni kararlar alabilirsiniz. Duygusal yönden patlamaya hazır hissedebilir ve kendinizi biraz daha sakinleştirmek adına yeni hobilere yönelebilirsiniz. İç dünyanızı kontrol altına almalı ve aşırı tepkiler vermeye özen göstermelisiniz.

Aslan ve yükselen burcu aslan olanlar:

Para ve maddi konular bu dönem aktif olabilir. Belki de kendinize yeni kazanç sağlamak adına yeni girişimler planlayabilirsiniz. İş yerinizde statünüz yükselebilir ve dolayısıyla da paranız da bir artış meydana gelebilir. Bu dönem ilişkilerinizi de düzene sokmak isteyebilir ve size iyi gelmeyen ilişkileri sonlandırabilirsiniz. Ya da iyi giden bir ilişkiniz varsa artık bu ilişkiyi ciddiyete doğru bir adım daha ilerletebilirsiniz.

Başaklar ve yükselen burcu başak olanlar:

Sizin burcunuzda gerçekleşen dolunay da dış görünüşünüzle alakalı yeni kararlar alabilir ve beğenmediğiniz yönlerinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Beraber çalıştığımız insanlar ve birlikte yaşadığınız kişilerle alakalı boğazlı krizli noktaları belirleyebilir ve artık bu noktaları sonlandırmak isteyebilirsiniz. Sağlıkla alakalı yaşanan sıkıntılar son bulabilir ya da tedavinizi sonlandırabilirsiniz. Bu dolunay sizin için bazı konulara yön vermek adına çok etkili. Takıntılı olduğunuz her konuda görünür olan her sorunu halledebileceğiniz etkiler altında olacaksınız.

Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar:

Bu hafta sağlıkla ilgili gündemleriniz oluşabilir. Rutin kontrollerinize gidebilir veya bir sorun yaşıyorsanız bunun üstesinden gelmek adına bir uzman kontrolünden geçebilirsiniz. Buda biraz masraflı olabilir. Ani para harcama eğiliminde olabilirsiniz. Bu dönem arkanızdan çevrilen işleri fark edebilir ve Üzüntü duyabilirsiniz. Ama her şeyin görünür olduğuna sevinmeli ve yolunda gitmeyen ilişkileri sonlandırmalısınız.

Akrepler ve yükselen burcu akrep olanlar:

Arkadaşlarınız arasında ya da yeni katılacağınız gruplar içinde kendi yerinizi belirleyebilir ve ön plana çıkabilirsiniz. Bazı organizasyonlar içinde yer alabilir ve yeteneklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Yeni hedefler ve ideallerinizi belirleyebilir ve bu konuda artık adım atmaya başlayabilirsiniz. Bazı sürpriz gelişmeler içinde bulunabilir ve bu sürpriz gelişmelerin ruh halinizi bir parçada hafifleteceğini görebilirsiniz. O hayatınızda yeni bir yön belirlemek isteyebilir ve bunun için somut adımlar atmaya başlayabilirsiniz.

Yaylar ve yükselen burcu yay olanlar:

Kariyer alanında bazı konular netleşiyor. İstediğiniz tarifeyi alabilir ya da size daha uygun bir işe başlangıç yapabilirsiniz. Kendi yeteneklerinizi ortaya koyacak yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Gelir gider tablosu yeniden yapılandırabilir ve harcamalarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Aile bireyleri ile yaşanan sorunları sonlandırabilir ve çözümsüz gibi görünen işlerin altından kalkacağınızı hissedebilirsiniz. Aile büyükleri de maddi destekler sağlayabilir ve bu şekilde bazı borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Oğlaklar ve yükselen burcu oğlak olanlar:

Plüton’un son derecelerde sizin burcunuzda hareket ediyor olması artık hayatınızda bir devre sonlandıracağınızı ve oraya. Koyacağınızı gösteriyor. Dolunayın etkisi ile de belki bu dönem emekli olabilir ya da işinize çeki düzen getirebilirsiniz. Sizi zorlayan konuların içinden rahatlıkla çıkacağınız bir döneme başlangıç yapıyorsunuz. Üzerinizde yük olan ne varsa bu bir iş olabilir ya da toksik bir ilişki bunların hepsini sonlandırabilir ve yeni bir başlangıca yelken açabilirsiniz. Bu arada hukuki bir davanız varsa sonuç almak adına olumlu etkiler altında olacaksınız.

Kovalar ve yükselen burcu kova olanlar:

Bu hafta ortaklı işler finansal konular Miras nafaka burs pirim ikramiye gibi başkalarından gelecek kazançlarla ilgili düzenlemeler içine gireceksiniz. Bugünlerde bir operasyon yaptıracaksınız ani olmamak koşuluyla erteleyebilir ve en azından dolunayın etkisinin geçmesini bekleyebilirsiniz. Dolunay da iyileşmeler biraz daha gecikebilir bunun için birkaç gün beklemeli ve küçülen ay evresinde bu operasyonları yaptırabilirsiniz. Spiritüel ya da psikolojik çalışmalarda başarılı sonuçlar alabileceğiniz de bir dönemdesiniz.

Balıklar ve yükselen burcu balık olanlar:

Bu dolunay sizin için de çok önemli. İlişkiler evlilik ve ortaklık alanında güçlü etkiler alıyorsunuz. Maddi anlamda sizi destekleyecek evlilik ya da ortaklık kararı alabilirsiniz. Ama bu karar sonrasında çevrenizden kıskançlık ya da açıkça düşmanlık görebilir ve bu konuda biraz üzülebilirsiniz. Çevrenizin ne dediğine değil de kendi iç sesimize kulak vermeniz kararınızı verirken sizi destekleyecektir.

Umarım herkes için mutlu huzurlu sağlıklı bir hafta olur. Herkesin ve bütünün hayrına olsun.

Sevgiyle kalın...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.