28 Ağustos-3 Eylül haftasının en önemli gökyüzü olayı balık dolunayı olacak.

31 Ağustos’ta saat 04.35’de balık Burcu’nun yedi derecesinde Satürn'den bir dolunay gerçekleşecek. Bir ayın içerisinde iki dolunay gerçekleştiğinde ikincisine mavi dolunay diyoruz. Şimdi bu dolunayın etkilerine şöyle bir göz atalım.

Bu dolunay esnasında aslan burcu yükseliyor ve biliyorsunuz Venüs aslan burcunda retro yapıyor. Bu dolunay para hattında gerçekleştiği için parayla finansla ekonomiyle ilgili konuların çok aktif olacağımı gösteriyor. Gezegen yerleşimleri ve hem Merkür’ün hem de Venüs’ün retroda olması tamamlanması gereken konuların masaya yatırılması anlamını taşıyor. Zira dolunaylar tamamlanma zamanlarını anlatır. Özellikle duygusal yönden kriz yaratan konuların daha da su üstüne çıkması ve artık bitirilmesi gereken hem maddi hem de manevi konuların noktalanması konusunda bizleri zorlayacak. Satürn de bu dolunayda büyük rol oynuyor ve bize sorumluluklarımızı anlatırken engelleri de arka arkaya sıralıyor. Fakat bu zamana kadar kendinizi göstermekle ilgili çektiğiniz sıkıntılar da artık geride kalıyor. Kendi öz değerinizin farkına vararak fedakârlık yaptığınız her ne varsa bu konuda ödülleri de alacağınızı anlatıyor. Kendi istikbaliniz için adımlar atabilecek enerji yükseliyor. Bu dolunay kendimizi depresif hissedip konuları büyütebileceğimiz de göstermekte. Güneşin başakta oluşuyla mükemmelliyetçi yönümüzü de fazlasıyla ortaya koyacağımızı anlatıyor. Tüm gezegenlerin retroda oluşu kaynakların yetmediğini ve bu konularda yeni kaynak arayışlarını hızlandırıyor. Artık hesaplaşma vakti. Belki hayat içinde kendimizi kaos içinde hissettirebilir ve tahammülsüzlüğü artırabilir. Mars da terazi burcunda oluşu kişinin ilişkilerde denge ve uyumu sağlamak ihtiyacını artıracaktır. Merkür de retroda ve iletişimde anlaşmazlıklar ya da yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Bu devrede birçok ayrılık haberinin de gelmesi veya bu kararın alınması hiç de şaşırtıcı olmayacaktır. Ayrıca ülke açısından baktığımızda sınırlar sınır ötesi anlaşmalar su sıkıntısı ya da sudan gelebilecek tehlikeleri yine gündeme getirebilir. Maddi anlamda yeni anlaşmalar yüksek eğitimde yenilikler sağlık konusunda bazı problemlerin açığa çıkması ve günlük hayatta bazı düzenlemelerin yapılması şeklinde kendini hissettirecek. İklim şartlarının değişimi buna bağlı olarak gıda ile ilgili alınması gereken tedbirler ve bu dönem bazı bölgelerde yağışların artması ve buna bağlı sel baskınlarının toprak kaymalarının artışı söz konusu olabilir. Bu dolunayın ana sözü şu olmalı. Hiçbir şekilde kendini duygusal krizlere kaptırma. Zaman harekete geçme zamanı. Ve karşına ne kadar engel çıkarsa çıksın sen elinden geleni yap ve asla kurbana düşme. Balık isterse kurtarıcı olabilir. Seçim senin…

Şimdi gelelim burç yorumlarına…

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR:

Bu dolunay sizlerin zorlu bir alanınızda gerçekleşiyor. Bazı engellemelerle karşılaştığınızı düşünebilirsiniz. Özellikle geçmişten getirdiğiniz sorunların artık daha da görünür bir hal alması sizin adım atmak için vakit geçirmeden eyleme geçmeniz anlamına gelecek. Sağlık konusunda üzerine gitmeniz gereken problemler varsa hiç ertelemeden bir uzman kontrolünden geçmelisiniz. Bu dönem hiçbir şeyin enerjinizi düşürmesine izin vermeyin. İçinizde her şeyin üstesinden gelebilecek bir güç var. Bu gücü kullanmaya bakın. Çevrenizdeki gizli düşmanların farkına varacak ve bunları da hayatınızdan uzaklaştıracaksınız. Önemli olan sizi aşağıya çeken enerjiyi uzaklaştırmak ve gizliden gizliye düşmanlık besleyenleri doğru analiz etmek olmalı.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR:

Bu dolunay sosyal çevrenizle sınayacak. Kim dost kim düşman hepsini anlayıp sosyal çevrenizi değiştirmek ve hatta hayatınızdan çıkarmanız gereken kişileri çıkaracağınız bir süreç yaşayacaksınız. Hem sosyal çevreniz hem de iş arkadaşlarınız akanında bazı engellerle karşılaşabilir ve farkındalığınızın artmasıyla bir düzen getirebilirsiniz. Hedef değişikliğine gitmek zorunda kalabilirsiniz ve bu yolda önünüze engeller çıkabilir. Ama siz kararlı davranarak bu durumun içinden kolaylıkla çıkabilirsiniz. Bazı konularda fedakârlık yapmanız istense de kendi değerinizi karşı tarafa anlatarak bu konuları halledebileceksiniz. Kariyer konusunda kendinize katacağınız değer başkaları tarafından takdir görecek ve finansal konularda beklentilerinizi karşılayacak bir alanda yerinizi alacaksınız.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER:

31 Ağustos’ta gerçekleşecek dolunayla birlikte kariyerinizle ilgili önemli sınavlarınız olabilir. Bu konuda üstünüze almanız gereken tüm sorumlulukları alarak ilerlemek faydanız olacaktır. Kendinizi geliştirmeniz gereken noktalar tam olarak kendini gösterecek ve bu konuda yeni adımlar atma kararı alacaksınız. Bilginiz herkes tarafından görülecek ve takdir toplayacak. Yurtdışı eğitim hukuk ve ticari faaliyetlerle ilgili alanda büyük gelişmeler kat edeceksiniz. Bunlar için fedakârlık yapmanız gerekebilir ama sorumlulukla ilerlerseniz önünüze çıkacak tüm engelleri kolaylıkla aşabileceksiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER:

Bu hafta gerçekleşecek dolunayla birlikte önemli kararlar alarak yükselişe geçiyorsunuz. Bu zamana kadar emek verdiğiniz her konuda meyvelerini toplayarak ilerleyeceksiniz. Özellikle yurtdışı ticari konular yüksek eğitim ve hukuk alanında hakkınızı alabileceğiniz önemli bir dolunay bu. Belki de istediğiniz üniversiteye yerleşebilir veya bir hukuk davanız varsa bu konuda kazançlı çıkan taraf olabilirsiniz. Bu dönem kendinizi geliştirmeniz büyük önem arz ediyor. Yakın akrabalar veya kardeşlerle ilgili almanız gereken sorumluluklar ortaya çıkabilir. Aile ilişkilerine önem vermeniz gereken bir süreçtesiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR:

Bu hafta gerçekleşecek dolunayla birlikte maddi alanda beklentileriniz artabilir. Ne kadar sorumluluk aldınız ve bunun karşısında emeklerinizin karşılığını alabiliyor musunuz? Bu soruları cevaplandırabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Gereksiz yere borç yapmamaya veya vereceğiniz borcun geri gelmeyeceğini bilerek hareket etmek çok önemli olacak. Sağlığınızla ilgili Ortaya çıkabilecek aksaklıklar alacağınız sorumluluklarla ortadan kalkacaktır.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR:

31 Ağustos‘ta gerçekleşecek olan balık dolunayı ilişkileri tekrar gözden geçirmenizi ve bu konuda almanız gereken sorumlulukları hatırlatacak. Kendinize yeni bir düzen kurmak adına harekete geçeceksiniz. Mükemmeliyetçi tarafınız daha fazla ön plana çıkıp çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi tekrardan yapılandıra bilirsiniz. Eleştirel tutumunuzu azaltmalı ve yapıcı yönünüzü ortaya koyarak yeni bir düzen kurmaya yönelmelisiniz. Evlilik ve ortaklıkla ilgili sorunların daha fazla kendini göstereceği ve beraberinde bu sorunları halletmeye yönelik adım atacağınız görünmekte. Doğru beraberlikler için daha ciddi adımlar atabilecek zamanlar başlıyor. Yanlış giden evlilik ilişkiler ve ortaklıklar bu dönem sonu olabilir.

TERAZI VE YÜKSELEN TERAZILER:

Geçtiğimiz haftalarda çok çalıştınız çok yoruldunuz belki de kendi sağlığınızla ilgilenemediğiniz için kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Ama bu hafta yaptığınız fedakârlıkları tekrar gözden geçirecek ve kendi sağlığınızla ilgilenmek adına yeni kararlar alacaksınız. Kendi yaşam alanınızı düzenlemeye gidebilir ve size zarar veren her ne varsa hayatınızdan çıkaracaksınız. Bu dönem diyet yapmaya veya spora başlamaya karar verebilirsiniz. İş arkadaşlarınızla ilgili alacağınız kararlar çok önemli. Çalışma hayatında bazı engellerle karşılaşsanız da size faydası olacak kişileri kendinizden uzaklaştırmayın. Bu dönem alacağınız sorumluluklar size uzun vadede büyük yararlar sağlayacaktır.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER:

Bu dolunayla birlikte alacağınız kararlar sizi hedefe bir adım daha yaklaştıracak. Almak istediğiniz tüm sorumlulukları alarak ilerleyecek ve kendi hayatınıza büyük katkılar sunacaksınız. Kendi işinizle uğraşıyorsanız bu konuda büyük fırsatlar yakalayacaksınız. Tabii ki almanız gereken sorumlulukları göz ardı etmemeniz gerekiyor. Disiplinli bir şekilde çalışarak hedeflerinizi ulaşmanız mümkün. Bu dönem kendi potansiyelinizin farkına varacak ve fırsatları yakalayabilecek enerjiniz ortaya çıkacak. Kalbiniz boşsa yeni bir aşka yelken açabilir veya sorununa giden bir ilişkinizi sonlandıra bilirsiniz. Evliyseniz çocuk sahibi olmak adına kararlar olabilirsiniz. Hedeflerinize tutkuyla sarılarak ayakları yere sağlam basan kararlar alarak ilerleyeceğiniz bir dönem başlıyor.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR:

O bu dolunayla birlikte iç dünyanızda düzenlemeler yapacaksınız. Size sıkıntı veren her konuyu arkanızda bırakmaya ve hayatınıza katacağınız yeniliklerle daha büyük hedeflere doğru ilerlemeye karar veriyorsunuz. Belki de yeni bir eve yerleşmek ya da ev içerisinde bazı tadilatlar yaparak gözünüze hoş görünmeyen her ne varsa onları geride bırakıyorsunuz. Aile büyükleri ile ilgili bazı sorumluluklar almanız gerekebilir. Aileniz sizden destek bekleyebilir veya siz ailenizden destek bekleyebilirsiniz. Ama her iki taraf içinde bu beklentilerin karşılanması bazı engellerle karşılaşılsa da mümkün olabilir. Aile büyüklerinin sağlığıyla ilgili bazı sorunlar çıkabilir ama sizin vereceğiniz desteklerle bu sorunlar da ortadan kalkacaktır.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR:

31 Ağustos‘ta gerçekleşecek dolunayla birlikte yeni imzalar atabilir iş hayatındaki başarılarınızı net bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Bunun akabinde hem kendinize hem de işinize ciddi yatırımlar yapmanız gerekebilir. Bu anlamda harcamalarınızı kontrollü yapmanız veya yeni kazanç kapıları ya da fırsatları bulmanız gerekebilir. Ev araba satın almak istiyorsanız Merkür retrosunun devrede olduğunu unutmamanız gerekiyor. Bu konularla ilgili fırsatlarla karşılaşa bilir belki de bunların kararını alabilirsiniz. Kardeşiniz ya da yakın akrabalarınız size destek verebilir. Maddi veya manevi destek görmek tabii ki sizi duygusal yönde etkileyecektir. Sosyal medya ile ilgili yapmak istediklerinizi projelendirebilir ve bu konuyla ilgili yenilikleri hayatınızda katabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR:

O bu zamana kadar maddi konularla ilgili çektiğiniz sıkıntılar yerini ferahlamaya bırakıyor. Geçtiğimiz yeni ayda yaptığınız başlangıçlar sağlamlaşarak uzun vadede ciddi getiri sağlayacaktır. Yeni kazanç kapıları ağırlamak adına şanslı etkiler altındasınız. Belki bir yatırım yapmak ya da gelecek olan paranızı değerlendirmek için harekete geçiyorsunuz. Yine de Merkür retrosunın etkisi altında olduğumuzu unutmayalım ve harcamaları kontrollü bir şekilde idare edelim. Yeni bir iş kurmak veya ev araba arsa almak gibi büyük yatırımlara girişmeden önce mutlaka çevremizden fikir alalım. Maneviyatımızın da güçleneceği bir evredesiniz. Duygusallık artabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR:

31 Ağustos‘ta sizin burcunuz da gerçekleşecek bir dolunay var. Bu dolunay hayatın her alanında tamamlanma yaşayacağınızı işareti olacak. Gerek ikili ilişkilerde gerekse iş yaşamında büyük farkındalıklar yaşayacaksınız. Bu zamana kadar yaptığınız fedakârlıkların karşılığını alabilir ve çevreniz tarafından takdir toplayabilirsiniz. Kendinizi yenileme ihtiyacınız artabilir. Bunun için imaj değişikliği kararı alabilirsiniz. Ama hem Venüs’ün hem de Merkür’ün retroda olduğunu Unutmadan radikal değişiklikler yapmamaya özen göstermelisiniz. Kişisel gelişim konularında eğitim almak isteyebilir ve size katkı sunacak alanlara yönelebilirsiniz. Bu dönem sağlığınızla ilgili hassasiyet hissedebilirsiniz. Bağışıklığınızı güçlendirecek besinler tüketmeniz ve yediğinizi içtiğinize dikkat etmeniz gerekiyor. Duygusal yönden kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Bunun için size iyi gelecek aktiviteler içerisinde yer almak isteyebilirsiniz.

28 Ağustos 3 Eylül haftasının en önemli gökyüzü olayı balık burcunda yaşanacak dolunay olacak. Herkesin ve bütünün hayrına olsun. Tekrar görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın. Hoşça kalın.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.