Merhaba ben astrolog Eda Arduzlar…

30 Ocak ve şubat haftasının burç yorumlarına hoş geldiniz

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı şüphesiz ki 5 Şubat tarihinde gerçekleşecek aslan burcundaki dolunay olacak beş Şubat‘ta 21:28’de aslan Burcu’nun 16 derecesinde önemli bir dolunay gerçekleşiyor. Aslan hayattan keyif almak demek. Bu hafta içerisinde enerjimizin düştüğünü düşünebiliriz. Bu dönemde çocuklarla ilgili konular gündemimizi meşgul edebilir.

Dolunay sırasında enerjiler görünür hale gelir ve yeni ay zamanı başlattığımız konuların sonuçlarını görmeye başlarız. Aslan özgüveni anlatan kendimizi ifade etmemizi ve ön plana çıkarma isteğimizi anlatan bir burçtur. Eğer aslan burcunda bir gezegenimiz varsa ön planda olmayı ve dikkat çekmeyi daha rahat başarabiliriz.

Bu dolunayla ilgili olarak kişisel haritalarımızda 16° ve civarında gezegenimiz varsa etkisinin yüksek olacağını gösterir. An haritasına baktığımızda başak Burcu’nun yükseldiğini görüyoruz. Başak demek sağlık beslenme gıdalar titizlikle yürüttüğümüz iş ve kariyer konularını anlatır. Şubat ayı itibari ile hiçbir gezegenin gerilemesinin olmadığı dikkat çekiyor. Buda şubat ayında her konuda hız kazanacağımızı gösteriyor. Yaptığımız tüm girişimleri daha hızlı sonuçlandıra biliriz. Yükselen de başak Burcu’nu görünce bu dolunay da aslanla ilgili sağlık konularını da beraberinde getirecektir. Kalple ilgili sorunların ortaya çıkması dolaşım sistemi rahatsızlıkları damarlar tansiyon ve sinir sistemi rahatsızlıkları görülebilir. Varisler bu dönem ağrıları ile kendini gösterebilir. Kronik sorunları olanların bu dönemde daha temkinli olması gerekir.

Aslan liderleri ve sanatçıları da gösterir. Dolunay döneminde dünyadaki liderler ve sanatçılarla ilgili dikkat çeken olaylarla karşılaşabiliriz.

Aslan aynı zamanda çocuklarla da ilgilidir. Hamilelik doğum gibi konularda beklentileri olanlar ve isteyenler için bir vurgu yaşanabilir. Aynı zamanda aslan saçları da anlatır. Belki de bir imaj değişikliği planı içerisinde olabiliriz. Moda güzellik estetik mücevher altın gibi konularda dikkat çeker bu dönemde. Altının değerlenmesi ve bu konularda önemli dönüşümler söz konusu olabilir. Bu alanda çalışanlar da bu dönemde daha ön plana çıkabilirler. Aynı hafta Venüs ün de balık burcunda oluşu romantik aşkların yaşanması anlamına gelir. Sadece dikkat etmemiz gereken gerçeklerden uzaklaşmadan fazla hayalperest yaklaşım sergilemeden aşk ve para konularında adımlar atmamız gerekir.

Şimdi bu haftanın burç yorumlarına bir göz atalım…

Koçlar ve yükselen burcu koç olanlar:

Aslan dolunayı sizin beşinci evinizde gerçekleşiyor. Aşk ve keyif konularıyla ön plana çıkacağınız bir haftada olacaksınız. Belki de bu konularla ilgili kişisel başarınızı da görünür kılabilir. Sosyal yaşamda fark ediliyorsunuz. Gruplar içerisinde ön plana çıkabilir ve liderlik vasfınızı gösterebilirsiniz. Hayatınızda birisi yoksa bu dönem hayatınızın aşkı ile karşılaşabilirsiniz ama hayatınızda biri var ve ilişkinizde zorlanmalar yaşıyorsanız bunların daha da görünür olduğunu ve ilişkinize nokta koymak istediğiniz takdirde kararlar alabileceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Hızlı kararlar ya da risk içeren kararlar almak zarar verici olabilir. Burada mutlaka yakınlarınızın desteğini almalısınız.

Boğalar ve yükselen burcu boğa olanlar:

Aslan dolunayı sizin ev yuva aile ve iç dünyanızı anlatan alanda gerçekleşiyor. Bu konularla ilgili bir farkındalık ya da tamamlanma söz konusu olacaktır. Sizin burcunuz da hareket eden bir Uranüs var unutmayın ki. Buda yaşam alanınızı değiştirmek ya da sizin de içinde olacağınız bir sorumluluğun ortaya çıkması ve bu konularla ilgili zorlanmalar yaşayacağınız anlamına geliyor. Belki de evlilikle ilgili olarak yeni bir yuva kurmak ya da ebeveynlerinizin düzen değişikliği konuları gündeme gelebilir. Yolunda gitmeyen bir evliliğiniz varsa evden ayrılmak şeklinde kendini gösterebilir. Ev almak ve satmak adına da olumlu enerjiler sizi bekliyor.

İkizler ve yükselen burcu ikizler olanlar:

Sevgili ikizler yaratıcılığınızın arttığı bir dönemdesiniz. Bazı fikirleriniz netleşebilir ve ona göre aksiyon alabilirsiniz. İşiniz yazmak üretmek tasarım ve ilham gerektiren konulardaysa üretkenliğinizin arttığı bir haftada olacaksınız. Üzerinde çalıştığınız konularda sonuç alabileceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Bu dolunayla kişisel yeteneklerinizi ortaya koyabilir ve başarılarınızın görünür olması gündeme gelebilir. Kardeşlerinizin ya da yakın akrabalarla ilgili konular varsa burada bir dönüm noktasında olduğunuzu düşünebilir ve bu konuları sonuçlandırabilirsiniz.

Yengeçler ve yükselen burcu yengeç olanlar:

Aslan burcundaki dolunay parayla ya da kazançlarla ilgili konuları gün yüzüne çıkarıyor. Beklediğiniz bir paranın elinize geçmesi ya da bir yatırımınızın değer kazanması veya bunu satmanız belki de bir ev ya da araba almak gibi konular gündeminizde gelebilir. Hızlı kazançlar ortaya çıkabilir. Kazançlar alanınızda şansın etkisi yüksek olacak. Uzun zamandır almayı istediğiniz bir eşyaya da sahip olabilirsiniz. Bu hafta içinde hızlı kararlar almak hata yapmanıza sebep olabilir. Bunun için içinde bulunduğunuz koşulları eline boyuna düşünmeli ve ona göre harekete geçmelisiniz.

Aslan ve yükselen burcu aslan olanlar:

Bu dolunay sizin burcunuz da gerçekleşiyor. Bu zamana kadar emek verdiğiniz konularda başarı kazanmanız vurgusu artıyor. Kariyer hayatınızla ilgili fırsatları ve yenilikleri bu dolunay da size getirebilir. İş değiştirme taşınmalar mesleki değişimler yaşanabilir. İlişkilerinizle alakalı önemli kararlar verebilirsiniz. Belki de fiziksel görüntünüzle ilgili ya da imaj değişikliği ile ilgili bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. Sağlık konusuna bu hafta dikkat etmelisiniz. Bu dönem bazı hassasiyetler ortaya çıkabilir. Kalp tansiyon sırt ağrıları gibi kronikleşmiş sorunlarınız varsa bu dolunay bu sorunları artırabilir ya da daha da görünür hale getirebilir.

Başaklar ve yükselen burcu başak olanlar:

Aslan dolunayın etkisini bilinçaltı alanınızdan alıyorsunuz. Daha önce uğraştığınız sorunların tekrar gündeme gelmesi ve bunları artık tamamlamanız ya da gizli saklı kalan konuların ortaya çıkması şeklinde kendini gösterebilir. Yaşamınızı iyileştirmek adına yeni kararlar alabilir ve bunları uygulamaya koyabilirsiniz. Bu dönem sağlık konuları da gündeme gelebilir. Sağlıkla ilgili düzenlemeye gidebilir ve rutin kontrollerini yaptırmak için harekete geçebilirsiniz.

Teraziler ve yükselen burcu terazi olanlar:

Bu dolunay sizin sosyal çevre idealler ve hedefler alanınızda oluşuyor. Bu hafta bu zamana kadar yaptıklarınızın başkaları tarafından dikkat çekeceğini dair temalar var. Belki de kariyer ve iş hayatınızda verdiğiniz emeklerinizin maddi manevi ödüllerini alacağınız bir dönemdesiniz. Bu hafta bir hedefinize ulaşmak ya da idealize ettiğiniz konularla ilgili şanslı etkiler altında olacaksınız. Aşk alanınızda keyifli bir etki var. Hayatınızda kimse yoksa âşık olabilirsiniz. Sevdiğiniz ya da partneriniz varsa eğlenceli bir tatil planı yapabilirsiniz. Kendinizi keyifli hissetmek için planlar içerisinde olacaksınız.

Akrepler ve yükselen burcu akrep olanlar:

Sevgili akrepler kariyer alanında gerçekleşen bir dolunay yaşayacaksınız. Ortaklık evlilikle alakalı etkilerinde devrede olacağı ve bu alanda bazı konuların görünür olacağı bir hafta yaşanacak. Uzun zamandır beklediğiniz işle ilgili haberler geliyor. Öncesinde sorunlar yaşadığınız konular varsa tüm bunları değerlendirip başarı kazanacağınız ve kendinizi gösterebileceğiniz bir haftada olacaksınız.

Yaylar ve yükselen burcu yay olanlar:

Bu haftanın konusu sizler için hak hukuk adalet yükseköğrenim ya da ticaret konuları olacak. Bu konularla ilgili yaşadığınız sıkıntıların artık son bulacağı bir dönemdesiniz. Süregelen bir davanız varsa destek sağlayacak yönde haberler alabilirsiniz. Yüksek eğitimle ilgili başvuruları tamamlayabileceğiniz ya da sınavlarla ilgili alacağınız olumlu haberler Kapınızda. Sağlık konuları ile ilgili varsa bir sıkıntınız mutlaka doktor kontrolünden geçmelisiniz. Rutin kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin.

Oğlaklar ve yükselen burcu oğlak olanlar:

Aslan burcunda yaşanacak olan dolunayla birlikte başkalarından gelecek kaynaklar yani nafaka burs pirim gibi alacaklarla ilgili olarak haberler oluyorsunuz. Ya da daha önceden yapılmış borçların yapılandırılmasına ilişkin harekete geçebilirsiniz. İş hayatı ve çalışma arkadaşlarınızla ilgili beklenmedik haberlerin gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Aynı zamanda sağlığınızı ihmal etmemeniz gerekiyor. Bu hafta yeni bir hobiye başlayabilir ve keyif alanınızla alakalı yeni kararlar alabilirsiniz.

Kovalar ve yükselen burcu kova olanlar:

Aslan burcunda yaşanacak olan dolunayın etkisi sizlere ilişkiler evlilik ve ortaklık alanından geliyor. Uzun süredir beraber olduğunuz kişiyle evlilik kararı alabilirsiniz. Evliyseniz ve yolunda gitmeyen bir ilişkiniz varsa son noktayı koymak isteyebilirsiniz. Ama bu konularla ilgili tüm sorunların görünür olduğu bir dönemde olacaksınız. Yeni kurulacak olan ortaklıklarla alakalı sorunlar kendini gösterebilir. Kendinizi ön planda tutarak başarıya yürüyebileceğiniz bir haftada olacaksınız.

Balıklar ve yükselen burcu balık olanlar:

Aslan burcunda gerçekleşecek olan dolunayla beraber sağlık konuları gündeminize gelebilir. Kronikleşmiş bir sağlık sorununuz varsa bu dönem kendini fazlasıyla gösterebilir. Çalışma ve iş arkadaşlarıyla ilgili problemlerin görünür olduğu ve kendinizi ön plana koyarak üstesinden gelebileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Yaşadığınız sorunların çevrenizin desteğiyle beraber üstesinden gelebilir ve Tüm bu konuları arkanızda bırakacak enerjiye sahip olabilirsiniz. Mevsim rahatsızlıklarına ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Bu hafta içerisinde sağlıkla ilgili harcamalarınız da artabilir.

Her şeyin gönlünüzce olacağı muhteşem bir hafta olsun.

Sevgilerle…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.