28 Ekim’de Boğa burcunun 5 derecesinde bir ay tutulması meydana geliyor. Etkisi oldukça sert. Şimdilerde yaşanan savaşın insanlık dışı saldırıların daha da sert bir hal alacağı yılın son tutulması bu. Parçalı ay tutulması Avrupa, Asya, Avusturalya, Afrika ve Kuzey Amerika’dan izlenebilecek.

Tutulmayı Astrokartografi haritasında incelediğimizde bu savaşın daha da genişleyebileceğini ve Azerbaycan, İran, Suudi Arabistan gibi ülkelerin gergin çıkışlarını duyabiliriz. Ya da bu ülkelerde oluşabilecek doğal afet risklerini de ortaya çıkarabilir. Tutulma toprak elementi ve sabit bir burç olan Boğa’da olması maalesef ki deprem riskini de artırıyor. Tabii tutulmanın yaratacağı olasılıklar sadece o gün için değil tutulmadan 3 ay sonrasına kadar da etkisini gösterebilir. Özellikle tutulmanın tetikleneceği tarihlerde doğal afetler, saldırılar patlamalar görülme olasılığı çok yükselir. Yine Plüton’un 29 derecelere geleceği 2024 Ocak ayı çok dikkat çekici. Boğa burcu sahip olma, devamlılık, istikrar ve güvenli alanları anlatır. Boğa burcu alışkanlıklardan kolay vazgeçmez. Bu tutulma bize tam da alıştığımız konfor ortamında kökten değişimler yapmamız gerekliliğini anlatıyor. Aynı zamanda para yatırımlar toprak besinler, bankalar, yeme-içme konularını da anlattığından maddi konularla ilgili büyük stresleri de beraberinde getirebilir. Boğa burcunda olan tutulmalar gıda maddelerine gelebilecek zamları küçükbaş hayvanları da etkilediğinden, onların hastalanması ve yine et fiyatlarına da gelebilecek zamları anlatabilir.

Bu tutulmada Merkür ve Mars’la hareket ederek Jüpiter karşıtlığında gerçekleşiyor. Mars savaşçı bir gezegen olduğundan ve Jüpiter’in genişletme etkisiyle askeri hareketliliğin askeri konularda ortaya çıkan fikirlerin daha da geniş kapsamda düşünülmesi veya sinirlerin gerilerek ayaklanmaların olabileceği anlamına gelmekte. Diplomasinin son derece önemli olacağı zamanlardayız ve belki de bu tutulmayla jeopolitik olarak dış ülkelerle olan ilişkilerde dikkati çeken adımlar atabileceğimizi de söyleyebilirim. Ayrıca bu tutulma ülke haritamızın güneşinin tam karşısında olması ülke liderlerinin de ön plana çıkabileceğini sağlık konusuna da dikkat etmeleri anlamına gelmekte. Tutulma ülke haritasında 11. evinde gerçekleştiğinden meclis alanında önemli haberleri gelişmeleri anlatıyor. Belki önemli yasaların meclisten geçmesi meclisten yükselecek ve gerginlik yaratacak söylemler dikkati çekebilir. Eğer bir tutulma haritalarda ay ve güneşimizle direk olarak kontak kuruyorsa (ülkemizin haritasında güneş 5. derece akrep) kadersel yön değişikliğini de beraberinde getirecektir. Hayırlara vesile olsun diyelim ve burç bazında değerlendirmelere geçelim.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ:

Bu tutulmayla beraber finansal koşullarınızda önemli gelişmeler yaşanabilir. Belki de beklediğiniz kariyer fırsatını yakalayabilirsiniz. Böylece kazançlarınızda artış olabilir ve yeni bir yön çizebilirsiniz. Başkalarından gelebilecek kazançlar ki bunlar prim burs nafaka ya da eşin parası, ailenin parası olabilir. Bu kazançlarla ilgili mücadele vermenizi gerektirecek konular ortaya çıkabilir. Harcamalarınızı kontrol altında tutmalı ve bu dönem yeni borçlanmalardan uzak durmalısınız.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA:

Özellikle güneşiniz ayınız ya da yükseleniniz 5 derece ve civarındaysa kadersel değişimler yaşayabilirsiniz. Fiziksel değişim yapmak isteyebilirsiniz. Beden sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem. Özellikle boğaz ve boyun bölgesi rahatsızlıklarına açık bir zaman dilimindesiniz. Ruhsal olarak özgürleşmeniz gereken konuları derinlemesine analiz edebilir ve bu yönde büyük adımlar atabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirebilir ve size artık fayda sağlamayan kişileri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. İleriye dönük ilişkilerinizde yeni bir dönem başlayabilir. Evlilik ilişkiler ve ortaklıklar alanında dönüşüm yaşayabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER:

Bilinçaltına attığınız yüzleşmekten çekindiğiniz konular ve korkular tekrar kendini gösterebilir. Kadersel gelişmelere açık bir dönem. Gizli saklı konularla yüzleşebileceğiniz ve bunların ortaya çıkma ihtimallerinin arttığı zamanlardasınız. Gizli kalmasını isteyip de bunların su üstüne çıkması sizi bir parça rahatsız edebilir. Bu yüzden önümüzdeki 3 ay boyunca atacağınız adımlara çok dikkat edin. Dost kazığı yemek ya da beklemediğiniz yerden darbe almak istemiyorsanız tedbirli olmanız gerekiyor. Ruhsal çalışmalar yapmak kişisel gelişim konularında yeniliklere açık olmak sizi ileriye taşıyacaktır.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ:

Ektiğinizi biçmeye başlayacağınız bir döneme geçiyorsunuz sevgili yengeçler. Hedeflerinizde ilerleme şansına sahipsiniz fakat aşırı güven duygusu size zarar verebilir. Yakınlarınız dahi olsa çevrenizdeki insanlara dikkat edin. İşle ilgili hayalleriniz gerçeğe dönebilir. Ticari veya hukuki konular varsa hayatınızda; bu konularla ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Sosyal çevrenizin artacağı ve bu sosyal çevreler içinde kendinizi ispatlayacağınız ve vazgeçilmez olacağınız görünüyor.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN:

Bu tutulmayla beraber sosyal statünüz toplum önünde duruşunuz ve kariyer alanınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Evlilik kariyerde terfi almak tanınmak toplum önünde statünüz ile ilgili kadersel değişimler yaşanabilir. Tanınacağınız projelerde yer alabilir ve geçmişte yaşanan kırılganlıkları bir kenara atabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK:

Sevgili başaklar bu tutulmayla beraber hayat felsefenizi tekrar gözden geçireceksiniz. Siz kendi yaşam düzeninizi yeniden kurmak isteyecek ve yeni yöntemler belirleyeceksiniz. Çevrenizden size iyi gelmeyen insanları çıkaracak adeta bir temizlik yapacaksınız. Akademik anlamda yapmak istedikleriniz için yeni adımlar atacak ve önünüze çıkacak fırsatları değerlendireceksiniz. Hukuki anlamda işleriniz varsa bu konuda destek görecek ve büyük gelişmeler yaşanacak.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ:

Krizde olduğunu düşündüğünüz tüm konularda denge kurmak isteyeceksiniz. Belki de alma-verme dengesini doğru bir şekilde kuramadığınız için kendi dengeniz şaşmış olabilir. Taşları yerine oturtacağınız zamanlar çok yakın. Yanınızdakilerle uyumlu hareket etmek adına kendinizden ödün vermeyi bir tarafa bırakmalı ve size iyi gelen çevrelerde ve aktivitelerin içinde yer almalısınız. Başkalarından gelecek kaynaklarla ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Miras nafaka burs ve prim gibi kazançlarla ilgili hakkınız olanı alabilecek ve hakkaniyetli bir döneme geçiş yapacaksınız.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP:

Tutulmanın etkisini evlilik ilişkiler ortaklık ve açık düşmanlar alanından alacaksınız. Evlilik kararı alabilir ya da mutlu giden evliliğinizin arka planda bazı sırlarla sarsılabilir. Ya da zorlu giden bir evlilikten kurtulabilir ve zorlu koşulların içinden çıkabilirsiniz. Hayatınızı değiştirecek yeni insanlarla tanışabilir ve ortaklaşa projeler içinde yer alabilirsiniz. Bazı yüzleşmeler yaşayabilir ve bu yüzleşmelerden sert etkiler alabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY:

Sevgili yaylar bu tutulmayla beraber çalışma ortamınızda yeni bir düzen kurabilir günlük rutin işlerinizi yoluna koyabilecek enerjiyi kendinizde bulabilir ve bu konuda tüm fırsatları yakalayabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz çalışma koşullarını iyileştirebilir veya kendinize ek kazanç kapıları aralayabilirsiniz. Sağlık konularında sorunlu olan her şeyi yoluna koyabileceğiniz süreçtesiniz. Fakat ilk başta sorun çıktığını düşünebilirsiniz fakat sonrasında sizi gönülden rahatlatacak haberler alabilirsiniz. Bu dönem spora ve diyete başlayabilir fiziksel olarak değişim kararı alabilirsiniz. Kafanızda beliren tüm soru ve sorunlara cevap bulacağınız bir dönem başlıyor.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK:

Aşk hayatınızla alakalı önemli gelişmelere açık bir dönemdesiniz. Süregelen ilişkinizde artık daha ciddi adımlar atmak isteyebilirsiniz. Kalbiniz boşsa uzun vadeli bir ilişkiye de yelken açabilirsiniz. Keyif alanlarınızla alakalı sizi mutlu eden aktiviteleri devamlı olarak hayatınıza katabilirsiniz. Çocuk planlayan ailelerdenseniz önünüze çıkan sorunları geride bırakıp çocuk sahibi olabilirsiniz. Sizi sevindirecek önemli gelişmeler yaşanırken arkanızdan konuşanları duyarsanız keyfinizi hiç kaçırmayın. Unutmayın ki başarı her zaman kıskanılır. Siz doğru bildiklerinizin peşinden gitmeye devam etmelisiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA:

Bu tutulmayla beraber ev aile yuva konularında sizi sıkan üzen her ne varsa bu konularda hayatınızı değiştirmeye yönelik yeni kararlar alabilir ve yeni adımlar atabilirsiniz. Aile içinde yeni sorumluluklar alabilir ve duygusal olarak yeni bir yöne geçebilirsiniz. Aslında siz daha çok evrensel bir bakış açısına sahipsiniz ama bu dönem biraz daha duygusal davranabilirsiniz. Ev değişikliği taşınma ya da dekor yapma isteği ağır basabilir ve bu yönde yeni kararlar alabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK:

Hayatınızda her şeyin hızlı geliştiğini akışa ayak uyduramadığınızı düşünebilirsiniz. Hayat temponuz hızlanabilir. Yeni anlaşmalara yeni sözleşmelere imza atabilir ve yeniliklere adım atabilirsiniz. Bu dönem kısa eğitimler ya da kısa seyahatler gündeme gelebilir. Akılcı bir tavırla ilerlemeli kadersel bakış açınızı bir kenara bırakmalısınız. Yakın akrabalar kuzenler kardeşler bu dönem hayatınıza bir şekilde müdahil olabilirler. Sizden destek bekleyebilirler. Sizin desteğinizle hayatlarına yeni bir yön vermek isteyebilirler. İletişimin çok önemli olduğu bir zamandasınız. Kendinizi doğru ifade ederek doğru adımlar atabilirsiniz.

Bütünün hayrına olsun. Sevgiyle kalın.

Hoşça kalın.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.