Merhaba astroloji severler. Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı şüphesiz ki yılın ilk güneş tutulması olacak. 20 Nisan’da koç Burcu’nun 29 derecesinde güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma isyan devrim uluslararası anlaşmalar savaş enerjisi iç karışıklık yasalar yönetim iktidar çatışması ve halk ayaklanması şeklinde kendini gösterecek. Çünkü gezegenlerin 29° de olması her nasıl bir olay yaşanacaksa yaşansın etkisini son derece sert bir şekilde gösterebileceğini anlatmakta. Tahammülsüzlüğün kontrolden çıkması ve bunun da halk arasında isyana hatta kaosa neden olabileceğini göstermekte. Dünya genelinde bu tutulmanın etkisiyle depremler, yer sarsıntıları, denizlerle ilgili sorunlar ya da denizlerde oluşabilecek savaşlar veya sulardan gelebilecek tehlikeleri de beraberinde getirebilir. Sınırlarla ilgili güvenlik sıkıntısı ve askeri hareketlilik şiddet ve buna bağlı hukuki mücadeleler de bu tutumun etkisiyle ortaya çıkabilir ticari faaliyetler yabancı kaynaklar hatta şirketlerin anlaşmaları sözleşmeleri de bu dönemde daha çok yoğunlaşacaktır.

Ülke haritasında mars Plüton üzerinde ve bu da tam seçim arifesinde olduğumuzdan bir takım söylemlere karşın sert tepki verilebileceğini de göstermekte. Jüpiter de bu tutulmaya eşlik ettiğinden buradaki etkilere daha da büyütecektir. Özellikle İsrail ve Rusya hatta Çin bölgesinde de bir hareketlilik görülebilir. Uranüs de Yüksel’in üzerinde Buda devrim etkisini artırabilir. Yine Merkür devrede olduğu için gençlerin de dahil olduğu grupların isyan enerjisini de fazlasıyla görebiliriz. Koç Burcu’nun yöneticisi olan Mars savaşçı bir gezegen olduğundan dünya üzerinde adı konmamış savaşın ayak seslerini duymaya başlayacağız. Aynı zamanda bu tutulma yeni ay anlamına da geldiğinden yeni başlangıçları da beraberinde getirecek. Aslında 20 Nisan’dan sonraki iki yıllık süreç her şeyin değişeceğini anlatıyor. Bu hafta koç burcunda gerçekleşecek olan tutulmanın etkisiyle baş bölgesi rahatsızlıkları baş ağrıları gözlerdeki problemler burun ve burun kanamaları, ateşli hastalıklar baş gösterebilir. Bu konularda dikkatli ve temkinli olmalıyız.

21 Nisanda Merkür boğa burcunda gerilemeye başlayacak. Boğa maddi konuları da anlattığından riskli hamlelerden uzak kalmalıyız. Aynı zamanda döviz ve altın fiyatlarında yükseliş hızlanacaktır. 7 Mayıs ve 17 Mayıs tarihleri riskli zamanları anlattığından döviz ve altında alım satım konularına dikkatli yaklaşmakta fayda var. Dünya genelinde bankalarla ilgili alınacak kararlar gündeme damgasını vurabilir.5 Mayıs tutulmasından sonra en çok konuşulacak konu ekonomi ve siyaset olacaktır. Siyasi liderlerin ifşaları da gündeme bomba gibi düşecek ve belki de seçimin seyrini değiştirecektir. Belki de yaşanacak bir takım gelişmeler seçimin yapılmamasına da neden olabilir. Tüm bu gelişmelerin ayak seslerini bu hafta itibariyle duymaya başlayacağız.

Şimdi burç yorumlarına bir göz atalım.

Koç ve yükselen koç:

Sevgili koçlar haftaya biraz daha duygusal bir başlangıç yaparak başlıyorsunuz. Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Aslında bu kendinizle ilgili hissettikleriniz önemli değişimlere yelken açacak. 20 Nisan’da sizin burcunuz da gerçekleşecek bir güneş tutulması var. Fiziksel ve kişisel değişiminizi önemli ölçüde etkileyecektir. Sağlık alanında bir takım problemler varsa bunlarla ilgili Yeni gelişmeler altında olabilirsiniz. Belki de yeni bir tedavi şekli ya da doktorunuzu değiştirmek gibi değişimlere açık olduğunuz bir dönemdesiniz. 21 Nisan’da Merkür retrosu başlıyor. Maddi kazançlar ve ticaret konularında bazı belirsizliklerin ortadan kalkacağı ya da yarım kalan bazı konuların tamamlanacağı görünmekte. Bu dönem içerisinde yeni kararlardan uzak durmalı daha önce aldığınız kararlara uygun davranmalısınız. Hafta sonunda bayram tatilinin de devreye girmesi ile beraber kısa seyahat planları yapabilirsiniz. Yakın çevrenizde ve akrabalarınızla iletişiminiz artabilir.

Boğa ve yükselen boğa:

Bu hafta sosyal yönünüzün kuvvetli olacağı bir hafta olacak. Arkadaş grupları içerisinde daha neşeli ve keyifli hissedeceksiniz kendinizi. 20 Nisan’da gerçekleşecek tutulmayla hastane sağlık bilinçaltı konuları veya psikolojik olarak hissettiğiniz rahatsızlıklar gündeminize gelebilir. Bilinçaltı konularınızdan arınmak isteyebilirsiniz. Bu hafta bir Seyahat planınız olabilir kardeşler ve yakın akrabalarla daha çok görüşme imkânı yakalayabilirsiniz. Merkür retrosu sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Eski arkadaşlar ya da yarım kalan aşkınızla tekrar bir iletişim halinde olabilirsiniz. Yarım kalan her ne varsa bu süreçte devamını getirebilir adeta bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Kendinizle ilgili yapmak istediğiniz değişiklikleri planlayabilirsiniz. Ama ani kararlarla harekete geçmemelisiniz.

İkizler ve yükselen ikizler:

Haftaya iş hayatınıza odaklanarak başlıyorsunuz. Kariyerinizle ilgi alacağınız aksiyonlar hızlanabilir. Kararsız kaldığınız konularla ilgili bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. 20 Nisan’da gerçekleşecek güneş tutulmasıyla sosyal çevrenizle arkadaşlarınızla hatta yeni hedefler ve değerlerinizle ilgili olarak yeni bir dönem başlatacaksınız. Sosyal çevreniz daha da genişleyebilir ve gruplar içerisinde kendinizi gösterme fırsatı elde edebilirsiniz. Merkür retrosunun başlamasıyla beraber eskide kalan arkadaşlarınız veya eski aşkınızla yolumuz kesişebilir. Yalnız bu dönem içerisinde harcamalarımıza dikkat etmelisiniz. İhtiyaç dahilinde olmayan harcamalarınız artabilir. Beklenmedik borçlar canınızı sıkabilir. Bu dönem yeni kararlar almaktan ziyade yarım kalan işlerinizi tamamlamanız daha doğru olacaktır.

Yengeç ve yükselen yengeç:

Bu haftanın konusu sizler için yurt dışı seyahatler ve eğitimler olacak. Kendinizi daha keyifli hissedebilirsiniz. 20 Nisan tutulmasıyla önümüzdeki iki yıl boyunca kadersel değişimler yaşayabilir, iş hayatınızda ve kariyerinizde değişimler olabilir. İş yerinde değişiklikler iş değişiklikleri ya da mevkiinizin yükselmesi ile ilgili konular gündeminizde gelebilir. Sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz bu dönemde. Özellikle ailenizle ilgili veya ebeveynlerle ilgili bazı rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Merkür retrosuyla birlikte sosyal çevrenizde bazı kişilerle tekrar bir araya gelebilir veya eski aşklar yine kapınızı çalabilir. Bu dönem içerisinde biraz yalnız kalmak isteyebilir ve duygusal olarak içe çekilebilirsiniz. Size iyi gelecek aktiviteler içerisinde olmalısınız.

Aslan ve yükselen aslan:

Sevgili aslanlar haftaya kriz yaratan olaylarla başlayabilirsiniz. Kendinizi oldukça huzursuz hissediyorsunuz. Özellikle maddi kaynaklarla ilgili bazı pürüzler ortaya çıkabilir. Sağlık konularına da yine çok dikkatli yaklaşmasınız. 20 Nisan’da gerçekleşecek tutulma ile beraber önümüzdeki iki yıl boyunca yurtdışı yüksek eğitim seyahatler hukuk konuları ile ilgili gündemleriniz oluşacaktır. Merkür retrosunun başlamasıyla beraber kariyer hayatınızla ilgili yarım kalan her ne varsa tamamlanma enerjisi içerisinde olacaksınız. Yalnız bu dönem yeni karar almaktan ziyade eski konuları toparlamak daha doğru olacaktır. Hafta sonunda arkadaşlarınızla zaman geçirmek size çok iyi gelecektir.

Başak ve yükselen başak:

Bu haftanın konusu sizler için evlilik ortaklık ilişkiler ve tanıştığınız insanlarla ilgili konular olacak. 20 Nisan’da gerçekleşecek olan güneş tutulması ile beraber önümüzdeki iki yıl boyunca finans Miras nafaka vergiler ödemeler borçlar gibi maddi konularla ilgili gelişmeler yaşanacaktır. Sosyal çevrenizde bulunduğunuz noktayı tekrar gözden geçirmek isteyebilir ve arkadaşlarınızla ilgili bazı gerçekleri görebilirsiniz. Finans konuları ile ilgili hızlı başlangıçlar yapabilir ve çevrenizden destekler de alırsanız kazançlarınız artabilir. Merkür retrosu yurtdışı yabancılar eğitim ve hukuk alanında gerçekleşiyor. Bu alanlarla ilgili yarım kalmış konuları tamamlayabilirsiniz. Bu dönem içerisinde seyahatleriniz artabilir. Unutkanlıklarınız da çoğalabileceğinden seyahatlere çıkarken temkinli olmanızda fayda var.

Terazi ve yükselen terazi:

Haftaya çalışma arkadaşlarınızla ilgili konularla ilgilenerek başlıyorsunuz. Belki de günlük rutinlerinizi değiştirmek adına yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem sizin için diyete başlamak adına uygun enerjiler var. 20 Nisan güneş tutulması ile beraber önümüzdeki iki yıllık süreçte evlilik ilişkiler ortaklık konuları ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Evlisiniz belki de hayatınızda yeni bir döneme başlangıç yapabilirsiniz. Büyük değişimler sizi bekliyor olacak. Belki bu dönem içerisinde yepyeni bir ortaklık da gündeme gelebilir. İş hayatınızda bazı değişimler yaşayabilirsiniz. Yalnız Merkür retrosu başkalarından gelecek kaynaklar maddi konular finans kredi gibi alanda oluşacağı için maddi konularla ilgili yeni kararlar almaktan kaçınmalısınız. Bu dönemde beklediğiniz paraların gelmesi de mümkün olabilir. Sağlık olarak kendinize çok dikkat etmeniz gereken günlerdesiniz.

Akrep ve yükselen akrep:

Sevgili akrepler haftaya aşk tatil keyif eğlence çocuklar ve hobilerle ilgilenerek başlıyorsunuz. Bu konularda yepyeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. 20 Nisan güneş tutulması ile beraber önümüzdeki iki yıllık süreçte sağlık günlük rutinler ve iş arkadaşlarınızla ilgili ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda beraber çalıştığınız arkadaşlarınız değişebilir ve yeni bir döneme geçiş yapabilirsiniz. En önemlisi bu dönem içerisinde sağlığınıza ve psikolojinize dikkat etmek olmalı. Merkür retrosunun başlamasıyla beraber eski aşklar gündeme gelebilir. Eğer yarım kalan bir aşk kapınızı çalarsa mutlaka fırsat vermelisiniz. Hem karşınızdakini dinlemiş, hem de kendinizi ifade etmenize fırsat tanımış olursunuz.

Yay ve yükselen yay:

Sevgili yaylar haftaya ev aile gayrimenkul konuları ile ilgilenerek başlıyorsunuz. Aile büyüklerinin sağlığıyla ilgili problemler ortaya çıkabilir. Bu konularda hızlı aksiyon alacağınız bir dönemde olacaksınız. 20 Nisan’da gerçekleşecek olan güneş tutulmasının etkisi ile aşk çocuklar hobiler ve keyif alanları ile ilgili yeni gündemler içine gireceksiniz. Yepyeni bir aşk kapınızı çalabilir. Evliyseniz çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz. Bu dönem içerisinde ödemeler vergiler aile büyüklerinizle ilgili bazı sorunlu konular gündeminize gelebilir. Hiç beklemediğiniz bir paranın Size ulaşması da yine mümkün görünüyor. Merkür retrosuyla sağlık, çalışma hayatı veya eski çalışma arkadaşlarınızla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Evcil hayvanlarınız varsa onlarla ilgili bazı sıkıntılı durumlar yaşayabilirsiniz.

Oğlak ve yükselen oğlak:

Haftanın başlangıcında gündeminiz eğitim seyahatler ve kardeşlerle ilgili konularla ilgilenmek olacak. 20 Nisan tutulmasıyla beraber önümüzdeki iki yıllık süreçte ev ev almak aile konuları gayrimenkul alım satımı gibi konular gündeme gelebilir. Aile büyükleri ile ilgili yeni kararlar almanız gerekebilir. Belki de onların yaşam alanını değiştirmeleri gibi gündemler ortaya çıkabilir. İlk başta kriz gibi görünse de daha sonrasında yeni başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem içerisinde olacaksınız. Merkür retrosuyla beraber eski aşklar ya da ilişkiler gündeminize gelebilir. Sorunlu olan bir evliliğiniz varsa bununla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ama daha önceden alınmış kararların uygulanmasında sıkıntı olmazken yeni alınacak kararlar doğru olmayabilir ya da sonuçsuz kalabilir. Bu dönem içerisinde hobi sanatsal faaliyetler veya çocukların hayatları ile ilgili yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Merkür retroları tamamlanma zamanlarıdır.

Kova ve yükselen kova:

Sevgili kovalar bu haftanın konusu sizler için para ve maddi gelirler olacak. Yılın ilk tutulması ile beraber yakın çevre kardeşler kuzenler akrabalar kısa eğitimler ve kısa seyahatlerle ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Belki de hızlı başlangıçlar yapabilir ve kendinizi büyük bir değişim enerjisi içinde hissedebilirsiniz. Sosyal medyada yapmak istediğiniz işler için Uygun enerjiler hakim olacak. Bu dönemde sağlık konuları da önünüze gelebilir. Çalışma arkadaşlarınızla ilgili bazı değişimler yaşanabilir. Belki de arkanızdan ayrılan işleri fark edebilirsiniz. Merkür retrosu ile birlikte ev aile yuva konuları ile ilgili yarım kalan işlerimizin tamamlanması adına yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fakat yarım kalan işleri tamamlamak daha doğru olacağından yeni kararlar almamaya özen göstermelisiniz.

Balık ve yükselen balık:

Yepyeni bir haftaya başlangıç yaparken kendinizi duygusal anlamda rahatça ifade ediyorsunuz. Kendinizle ilgili fiziksel değişim kararları alabilirsiniz. Fakat bu değişimleri Merkür retrosundan önce yapmakta fayda var.20 Nisan tutulmasıyla beraber maddi kaynaklarla ilgili önemli değişimler ve gelişmeler altında olabilirsiniz. Öncesinde krizli gibi görünen fakat daha sonrasında size yukarıya taşıyacak maddi kaynakları elde edebilirsiniz. Merkür retrosunun başlamasıyla beraber kardeşleriniz yakın çevrenizle iletişiminiz artabilir. Ya da sorunlu olan akrabalarınızla tüm sorunları halledebilirsiniz. Hafta sonunda ise aile bireyleri ile bir arada olmak size çok iyi gelecektir

Haftaya görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın. Sağlıklı ve huzur dolu bir hafta diliyorum. Hoşçakalın.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.