Ünlü sanatçı için hijyen alarmı

90’lı yıllarda çıkardığı ‘Yüreğim Rehin’ albümü ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Naşide Göktürk’ün kanserle mücadelesi devam ediyor.

Tarih: 05.09.2015 09:13

Meydan Gazetesi’nden Zeliş Arslan’ın edindiği bilgiye göre, sanatçı 9 Eylül’de ikinci kez kemoterapi alacak. Tedavinin sıkıntı oluşturmadan devam edebilmesi Göktürk’ün ve sevenlerinin özverisine bağlı. Bu süre içinde Naşide Göktürk’ün kimse ile temasa geçmesi istenmiyor.


İLİK KORUMA ALTINDA

Karaciğer ve pankreas kanseri teşhisi ile tedavisine başlanan ünlü sanatçı Naşide Göktürk’ün iliği koruma altına alındı. Doktorlar tarafından bağışıklık sistemi ilaçlarla güçlendirilen Göktürk için sıkıntı oluşmaması adına ağır hijyen alarmı verildi. Morali yüksek olduğu öğrenilen Göktürk sevenlerine “Ben iyiyim. Herkese çok selamlar” mesajı gönderdi.


BANA KIYARAK YAŞAMAYIN

Naşide Göktürk’ün hastalığını sanatçı dostu Onur Akay duyurmuştu. Akay, Twitter’da yayımladığı yazıda, “Değerli sanatçımız Naşide Göktürk, 27 Temmuz’da kanser olduğunu öğrenmiş ve kemoterapi tedavisine başlıyor. Ciğer ve pankreas savaşına başlıyorum diyen Naşide, sevenlerine ise, ‘bana kıyarak yaşamayın’ diyor. Ben hiç üzülmedim çünkü, sesi gibi kendisi de güçlüdür ve bu illeti yenecek inşallah” notunu düştü.


ŞARKIYA VE ŞİİRE TUTKUN

1 Nisan 1965 doğumlu Naşide Göktürk’ün çocukluk ve gençlik yılları Büyükada’da geçti. Her zaman edebiyata olan ilgisini dile getiren Göktürk, bir süre muhasebecilik yaptıktan sonra Ankara’da kendi işini kurdu. Ardından 1990’lı yılların başında ‘Yüreğim Rehin’ albümü ile müzik dünyasına giriş yaptı. Naşide Göktürk, başarısını çıkardığı şiir kitaplarıyla da perçinledi.


Haber Kaynağı İçin TIKLAYIN

Etiketler: Naşide Göktürk için hijyen alarmı
Tarih: 05.09.2015 09:13
Yorum Bırak