Onur Akay'ın Semahat Özdenses'in mezarı ile ilgili açıklaması Habertürk'te

TSK Mehmetçik Vakfı bunu bir görev bildi ve vefa adına mezar yerini yaptırdı

Tarih: 21.10.2015 01:56

Habertürk'te yer alan habere göre, ‘Akşam Oldu Hüzünlendim Ben Yine’ gibi çok sayıda unutulmayacak eserler bırakmış, TRT ses sanatçısı Semahat Özdenses’in, 7. ölüm yıldönümü nedeni ile geçtiğimiz Temmuz ayında kendisine küçük bir anma töreni düzenlemek isteyen Özdenses’in son 4 bestesinin söz yazarı ve ses sanatçısı Onur Akay, İstanbul Kurtköy Yeni Şıhlı Mezarlığı’na gitmişti.

Ancak mezarlıktaki görevli kişiler, sanatçının mezarının yapılmadığını kendisine söylemişti. Akay, eserlerinin telif ve yayım haklarını TSK Mehmetçik Vakfına bağışlayan sanatçının mezarının olmadığını duyurunca, TSK Mehmetçik Vakfı bunu bir görev bildi ve Mezarlıklar Müdürlüğü ile temasa geçti.

TSK Mehmetçik Vakfı İstanbul Anadolu Yakası Temsilciliği görevlileri, çabaları sonucunda Özdenses’in mezar yerini yaptırdı. Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, konu ile ilgili şunları söyledi: ‘TSK Mehmetçik Vakfı sadece bağışçıların talebi üzerine mezar yeri yaptırmasına karşın, vakıf yetkilileri, Özdenses’e son görevini yerine getirebilmek için ölümünden hemen sonra yasal mirasçılarına mezar yerinin durumunu sormuş. Mirasçıların, “biz yaptıracağız” uyarısı üzerine vakıf herhangi bir girişimde bulunmamış. TSK Mehmetçik Vakfı bunu bir görev bildi ve vefa adına mezar yerini yaptırdı.'

Haber kaynağı için TIKLAYIN

Etiketler: Onur Akay'ın Semahat Özdenses'in mezarı ile ilgili açıklaması Habertürk'te
Tarih: 21.10.2015 01:56
Yorum Bırak