Onur Akay usta oyuncunun hayatını kaybettiğini duyurdu! Habertürk'te

Ünlü karakter oyuncusu Ayhan Ahıskal, 83 yaşında Ankara'da vefat etti.

Tarih: 26.09.2015 20:33

Habertürk'te yer alan habere göre, uzun süredir alzheimer hastalığı nedeni ile zor günler geçiren usta oyuncu Ayhan Ahıskal hayatını kaybetti. ‘65 yıl süren sahne hayatı sonrası alzheimer hastalığına yakalanan usta oyuncu Ayhan Ahıskal’dan bayramda acı haber geldi.’ yazarak Instagram'da ünlü sanatçı Onur Akay duyurdu. Akay, usta oyuncunun Defne Yalnız'la birlikte çekildiği fotoğrafını paylaşarak, 'Ayhan Ahıskal’ı maalesef kaybettik! Cenazesi 26 Eylül Cumartesi günü Maltepe Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Mekanı cennet olsun.’ dedi.

Ayhan Ahıskal kimdir?

Tiyatro aşkıyla 1949'da başvurduğu Ankara Devlet Konservatuvarı'na, "sesi küçük" gerekçesiyle tiyatro yerine korno bölümüne alınan Ayhan Ahıskal, yıllarca Opera Orkestrası'nda kornocu olarak çalıştı. 1948'de "Arap Mestan" rolüyle başladığı tiyatro oyunculuğunu ise, orkestradaki görevini aksatmadan yaptı. Televizyonun ilk eğlence programını, "Ali (Özoğuz) ile Ayhan"ı hazırlayıp oynadı. Sahne geçmişinde ise çok sayıda oyun ve TV dizisi yer alan Ahıskal, çeşitli operet ve operaların "karakter oyuncusu" olarak da sevilmiştir. Ahıskal, 63’üncü sanat yılını 2011 yılında sahnede kutlamıştı.

Haber Kaynağı İçin TIKLAYIN

Etiketler: Usta oyuncu hayatını kaybetti Onur Akay usta oyuncunun hayatını kaybettiğini duyurdu Habertürk'te Ayhan Ahıskal vefat etti Onur Akay
Tarih: 26.09.2015 20:33
Yorum Bırak