Erkeğin ve köpeğin yaratıcısı Allah, kadının ve kedininkisi şeytan!

Başlığa takılmadan; beyin egzersizi sadece!

Başlığa takılmak erkeği masum bir melek(!), kadını ise günahkâr bir kelek(!) kılar! Köpekle kediyi “melek” ve “kelek” ayırımına dahil etmeyişim ise, oncağızları erkek ve kadın insan canlılarının yanına renk amaçlı katmış olmam. Biraz da ithamımı onların adıyla yumuşatmaya çalışmak istemem.

Başlığa takılırsak olmaz! Başlığın hedefi bu değil!

Açmak lazım. Açıp mecazi noktasına varmak lazım! Açılmaz ise, başlığa göre ilkokulda okuma yazmayı öğrendiğimizdeki gibi Ali “sadece” top oynar, Oya da “ancak” ip atlar! Bu seviyede Ali’nin “ne biçim” top oynadığını, Oya’nın “nasıl” ip atladığını bilemeyiz. Açıldığında ise başlığın içeriği Ali’nin topu “ne şekilde” oynadığının, Oya’nın ipi “nasıl” atladığının ince detay ve farklılıklarını görür, anlarız.

Açıyorum:

Ali “süper” top oynar. Topu “güzel” pas eder. Pası “güzel” yakalar. Yatağında akan ırmağın suyu gibi akarcasına “iyi” koşar. Oya ise ipi nakış işler gibi “harika” atlar. Öyle zıp zıp atlamaz. İp çevrilirken bir ters, bir düz atlar. Kıvraktır. Estetik hareketlerle süsler atlayışını.

Öncelikle belirteyim ki, mesleğindeki “haklı” başarısı, yeteneği, zekâsı, üretkenliği, tarzı, duruşu ve de cana yakınlığı ile Cem Yılmaz’a bayılırım. Zaten bu köşe yazımda sahnesinden kullanarak vereceğim örnekler beni bu konuyu kaleme almaya iten noktalar.

Bu bir “proje” yazısı değildir. Erkeklerin “asıl” üst modeli Cem Yılmaz’ın şovundaki anlatım beni konu hakkında daha da düşünmeye itince vardığım kanı, kadının “updated version” (güncellenmiş versiyon) olarak Allah tarafından yaratılmış olduğu değil, sadece rekabet amaçlı esas Şeytan tarafından yaratıldığıdır. “Bak, benimkisi daha üstün ve hatta Yaradanına ‘çok daha’ sadık bir tasarım!” diye sırf Allah’la rekabete girmek için yaratmış olduğu bir modeldir kadın!

Yılmaz’ın erkekleri “basit canlılar” olarak adlandırması doğru tespit. Dediği gibi, kadın beyinle idare edilen bir vücut... Allah’ın “taslak” olarak yarattığı erkeğin üzerine çok daha akıllıca yaratılmış bir Şeytan tasarımıdır kadın! “Erkek ve kadın tamamen farklı” diyor ya, hemfikirim. Çünkü üretici firmalar farklı!

“Erkek, vücudunda bir deliyle yaşıyor” demesiyle delilik noktası olarak uzvu öne sürülürken, o uzvun aslında Şeytan tasarımı olan kadının tehlikeli deli uzvu, “beyin organı” tarafından avuç içine alındığını göz ardı etmek mümkün mü? Tabii durum böyle bir alışkanlık yapınca da o “sabıkalı deli”, Şeytan’ın akıllı tasarımından vazgeçemeyince işler sarpa sarıyor. “Sabıkalı deli”, arzu ve istek adı altında Şeytan tasarımının peşinde sürüklenip duruyor.

“Erkek yalancıdır(!) tespiti yanlıştır çünkü yalan söylemeyi beceremez. Aslında söyleyemediği için yalanı ortaya çıkar ve adı ‘yalancı’ olur. Oysa erkek yalan söyleyemez. Yakalanır! ‘Yalancı’ yalanı söyleyebilen adama denmez! Çünkü söyleyebilmiştir. Kadın ise yalan söylemekle ilgili donanımı yüksek olduğundan çok ustalıkla söyler ki, zaten de tespit edemezsin.” diye ekliyor.

Allah tasarımı erkeği “yalancı” diye adlandırıp bıraksak da, kadının erkeğe “yalancı” deyip, on katı ile evirip çevireceği yalanla altından üstünden gelebilecek bir Şeytan tasarımı olduğunu kabul etmeliyiz. Üstelik aynen de Cem Yılmaz’ın geçirdiği(!) gibi “master degree’li”! “Ve öyle güzel evirip çevirir ki kadın, erkeğin ikna olmaması mümkün olamaz! Erkek ikna olmak için, kadın ikna etmek için yaratılmış varlıklar.” Buralara kadar onunla hem-hem-hemfikirim. Ancak kadın, erkeğin bir üst modeli değildir! Hiç de Allah’ın erkeği yarattıktan sonra “ben bunun daha iyisini yaparım” diye yarattığı bir varlık değil, tamamen rekabet alt yapılı bir Şeytan icadıdır. “Erkeğin modu ON ve OFF. Yani açma, kapama düğmeli. Kadın ise beş bin çeşit dalgalı kur.” Çok doğrusun Cem! Ancak bu beş bin çeşit, “iyilik üzerine temeli olan” diyerek vurguladığın Allah tarafından tabii ki de yaratılamaz! Kadın, tamamen bir Şeytan tasarımı! “Şeytan icadı” derler ya, işte tam da öyle; KADIN BİR ŞEYTAN İCADIDIR!

“Erkek, analog, kurma kollu, düğmesi bol bir varlık. Kadın ise, dijital! Her ay güncellenir. Halleri gelir, halleri gider; gel git’lidir.” Erkek ve kadını harika tarif etse de tasarım sahiplerinde yanılgıda! “Git gel’li” erkeğin Allah tasarımı, “gel git’li” kadınların ise Şeytan tasarımı “kalın” detayını şahsen naçizane ben yakalamış bulunmaktayım.

Köpek ve kedi renk katımıma gelirsem de, kedinin “hep bana, hep bana” tarzı, canı isteyince istediğini yapması ve yaptırması, mırlaması, kıhlaması, yerine göre de tırmalamasıyla Şeytan tasarımının yine ta kendisi! Köpeğe bakıldığında dili dışarıda, salyası akar vaziyette, devamlı kuyrukcuğunu sallayarak sahibinin gözünden çıkmamak için denileni yapan, sahibinin dibinden ayrılmayan bir Allah tasarımı.

Well’hasıl, tespitimde ısrarcıyım. “Kedi köpek gibi didişmek” deyimi ve erkeğin daima kadın yüzünden başının belâlarda olması da tespitimi doğrular!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.